Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Конкурс жіночих організацій для отримання підтримки у розвитку потенціалу

Якщо ваша організація:

·       є жіночою організацією, яка є офіційно зареєстрована та сповідує феміністичні принципи та цінності*;

·       створена для просування ідеї гендерної рівності, захисту прав та розширення можливостей жінок, а також надання послуг уразливим групам жінок і дівчат;

·       працює на місцевому рівні;

·       готова навчатися, розвиватися та мережуватися протягом наступних чотирьох років,

запрошуємо взяти участь у конкурсі жіночих правозахисних організацій для отримання підтримки у розвитку потенціалу.

 

Ми віримо в те, що потужні жіночі організації, об’єднуючи зусилля, краще сприяють зміцненню прав та розширенню можливостей жінок та дівчат.

Розбудова потенціалу місцевих жіночих правозахисних організацій, є основним завданням хабів - міжрегіональних ресурсних центрів (МРЦ) з розвитку потенціалу жіночих організацій, створених в рамках проекту «Жінки України: залучені спроможні, незламні», за підтримки міністерства закордонних справ Канади.

Північний МРЦ  розпочав роботу на початку 2020 року на базі ВГО «Жіночий консорціум України»** (м. Київ) та впроваджує діяльність на території північного кластеру: Київська, Чернігівська, Житомирська, Сумська області та м. Київ.

 

Протягом травня-червня 2020 Північний МРЦ проводить конкурсний відбір жіночих правозахисних організацій для надання підтримки у розвитку їхнього потенціалу.

 

Жіночі організації, які пройдуть конкурсний відбір, впродовж наступних чотирьох років, отримуватимуть підтримку від Північного МРЦ, який:

·       Проведе оцінку рівня потенціалу та надасть підтримку у розробці плану інституційного розвитку організації

·       Запропонує меню тренінгів з організаційних та програмних питань, орієнтуючись на актуальні потреби організацій та жіночого руху

·       Надасть менторську підтримку у розвитку організації

·       Створить можливості для мережування та обміну досвідом з метою впровадження цілей гендерної рівності та захисту прав жінок  в Київській, Житомирській, Сумській, Чернігівській областях та м. Києві.

 

Конкурс відбуватиметься в два етапи.

Для участі у першому етапі конкурсу необхідно:

·       заповнити он лайн анкету, яка знаходиться за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3JMWyAKQDQAFRl3_OKdzDzb_u_EGDKBJXYZ4Km0pO8PCbjg/viewform

·       Надіслати за адресою partnership@wcu-network.org.ua  наступні документи:

Ø  свідоцтво про реєстрацію організації

Ø  статут організації

Ø  мотиваційний лист з темою «конкурс жіночих організацій»

 

У мотиваційному листі просимо зазначити наступне:

ü  Чому ви вважаєте, що вона організація відповідає зазначеним критеріям?

ü  Що для вас означає слідувати феміністичним принципам та цінностям?

ü  Чому ви хочете перемогти у цьому конкурсі та увійти до північного кластеру жіночих правозахисних організацій?

ü  Що вам дасть участь у цьому проекті, та як ви зможете використати це у вашій практиці?

Анкету та зазначені документи просимо надсилати до 18:00,  10 червня 2020 р.

 

Другий етап конкурсу відбудеться у вигляді індивідуальних онлайн-зустрічей із організаціями, які претендують на участь у проекті з 11-20 червня 2020 р.

Результати конкурсу будуть повідомлені письмово організаціям-переможцям не пізніше 30 червня 2020 року.

 

Протягом дії конкурсу Північний МРЦ представлятиме проект та заплановану діяльність з розвитку спроможності жіночих організацій на своїх сторінках у соціальних мережах. Щодо дат презентацій, слідкуйте за оголошеннями на нашій сторінці. https://www.facebook.com/WCUnetwork

 

Звертаємо вашу увагу на те, що організаціям-переможцям, з якими Північний МРЦ підпише меморандум про співпрацю, буде надано лише технічну допомогу у розбудові спроможності. Діяльність не передбачає надання фінансування на підтримку проектів, що впроваджуються жіночими правозахисними організаціями. 

_________________________________

* В рамках проекту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» під місцевою жіночою правозахисною організацією мається на увазі:

 неполітична некомерційна організація, очолювана жінкою, офіційно зареєстрована в Україні, місією якої є боротьба з усіма формами дискримінації жінок та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у всіх сферах суспільства шляхом просування прав жінок як прав людини; адвокації (на різних рівнях від місцевої політики до міжнародної), освіти та підвищення обізнаності, моніторингу дотримання прав жінок на основі міжнародних документів та національного законодавства і політик на його виконання, надання послуг жінкам та дівчатам.

 

**Інформація про ВГО «Жіночий консорціум України» - Північний МРЦ
Жіночий консорціум України - це потужна жіноча організація, яка налічує 15 обласних осередків та 25 жіночих організацій практично в кожній із областей України. Жіночий Консорцум має 19-тирічний досвід діяльності у сфері прав жінок та впровадження гендерної рівності. ЖКУ втілив більше 70 проектів в даних сферах. Жіночий Консорціум України підготував більше сотні фахових тренерів, та більше 300 спеціалістів державних закладів та установ пройшли навчання від ЖКУ за різними напрямками стосовно покращення надання послуг.  
ЖКУ об’єднує місцеві та регіональні незалежні організації, які працюють над вирішенням таких пріоритетних питань:

·       Отримання жінками рівного доступу до прийняття рішень.

·       Розширення соціально-економічних можливостей жінок.

·       Правова освіта для жінок та молоді.

·       Адвокація дотримання прав жінок на регіональному, національному та міжнародному рівні

·       Моніторинг дотримання прав жінок та дівчат

·       Підтримка жінок у складних життєвих обставинах.

·       Нівелювання впливу ґендерних стереотипів у всіх сферах приватного та професійного життя людини.

·       Захист прав дітей.

 

Наші цінності:

·       Рівні можливості

·       Повага до відмінностей

·       Співпраця та відповідальне партнерство

·       Відкритість та прозорість

·       Кваліфікація та комплексність


Джерело: Жіночий консорціум України 04 травня 2020


НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми