Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Влада Австралії захистить жінок від зазіхань на їх право на аборт

Штучне переривання вагітності дозволено в розвинених країнах законом - але закон не забороняє супротивникам абортів проводити демонстрації біля дверей клінік. В Австралії ця практика незабаром буде припинена: навколо лікарень з'являться «буферні зони».

Минулого тижня адміністрація однієї з гінекологічних клінік в австралійському штаті Вікторія зазнала серйозної поразки в суді. Медики подали позов з вимогою захистити пацієнток, що приходять у цю клініку на аборт, від пікетів і демонстрацій настирливих супротивників таких операцій.

Але суддя вирішив, що подібна вимога порушує принципи свободи слова та свободи зібрань.

Проте захистити жінок вирішили депутати законодавчих зборів штату - представники партії Australian Sex Party винесли на розгляд парламенту Вікторії законопроект, який передбачає створення буферних зон навколо подібних медичних установ.

У радіусі 150 м від входу в гінекологічні клініки та клініки репродуктивного здоров'я буде заборонено проведення будь-яких масових заходів - за порушення закону передбачається тюремне ув'язнення.

Заступник генерального прокурора штату Мартін Пакула в інтерв'ю зазначив, що в законопроекті немає пунктів, що суперечать конституції країни, і він цілком може бути схвалений парламентом штату.

Одночасно в Австралії на федеральному рівні планується розгляд іншої важливої ​​проблеми, пов'язаної з репродуктивною медициною.

Цілком можливо, що батькам, які вдаються до допомоги процедури екстракорпорального запліднення, буде дозволено вибирати ембріони бажаної статі.

Сучасні методи генетичних досліджень, які зазвичай застосовуються для виявлення хромосомних хвороб у ембріона, можуть бути також використані для визначення статі майбутньої дитини. Таким чином згідно з бажанням батьків лікар може імплантувати в матку жінки тільки ембріони, які гарантовано перетворяться на хлопчиків, або дівчаток.

В даний час законодавство Австралії забороняє вибір статі дитини при проведенні ЕКО, але цей закон може бути скасований не пізніше наступного року.


Джерело: Здоровье Украины 03 вересня 2015


Тегиаборт,   права жінок,   Австралія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок