Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні набув чинності закон про рівні права жінок і чоловіків в армії

В Україні набув чинності закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Закон № 2523-VIII надає рівні можливості чоловікам та жінкам для укладання контракту на військову службу, рівний доступ до військових звань, посад, рівний обсяг відповідальності під час служби.

Також закон дозволяє призначати жінок у добовий наряд, проте із дотриманням законодавства про охорону материнства та дитинства. Раніше жінок було заборонено призначати в добові наряди.

Новий закон скасовує обмеження щодо служби жінок у військовому запасі, а від військових зборів тепер звільнятимуть не всіх жінок-військовослужбовців, а лише вагітних. Ще одним нововведенням є скасування обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років — як за призовом, так і за контрактом.

12 жовтня закон підписав президент України Петро Порошенко, а 6 вересня його схвалила Верховна Рада. Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала ООН забезпечити рівну участь жінок у процесах прийняття рішень на всіх рівнях в міжнародному масштабі.


Джерело: Главком 29 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.