Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірландії вагітних жінок змушують виношувати навіть нежиттєздатну дитину

В Ірландії вагітних жінок змушують виношувати навіть нежиттєздатну дитину. Обмежуючи право жінок Північної Ірландії на аборт, влада Великої Британії порушує свої міжнародні зобов'язання, йдеться у доповіді Комітету ООН з ліквідації дискримінації жінок.

Жінки і дівчата, які хочуть перервати вагітність, змушені або виїжджати за межі Північної Ірландії, щоб зробити аборт, або доносити дитину. Оскільки існуючі обмеження стосуються виключно жінок і спричиняють фізичні та психологічні страждання, їх можна розглядати як форму насильства над жінками, а можливо і форму «тортур, принизливого чи жорстокого поводження», вважають автори доповіді.

Заступник голови Комітету Рут Гальперін-Каддарі переконана, що подібна практика є порушенням Конвенції ООН про дискримінацію жінок.

«Позбавлення можливості зробити аборт або його криміналізація рівносильні дискримінації проти жінок, оскільки їм відмовляють в послузі, якої потребують виключно жінки. Жінки опиняються в жахливій ситуації», - заявила Гальперін-Каддарі, яка побувала в Північній Ірландії.

Вона додала, що жінок змушують виношувати навіть нежиттєздатну дитину або плід, зачатий в результаті згвалтування або інцесту. Гальперін-Каддарі підкреслює, що в таких ситуаціях жінка відчуває додаткову психологічну травму, а примус до виношування небажаної дитини з боку держави рівносильно невиправданому узаконеному насильству.

Автори доповіді відзначають, що влада Великої Британії співпрацювала з ними на всіх етапах її підготовки.

Комітет виніс 13 рекомендацій, в тому числі створення спеціального механізму з просування прав жінок, включаючи право на безпечний аборт і можливість користуватися послугами у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я. Комітет з ліквідації дискримінації у ставленні до жінок складається з 23 незалежних експертів, які стежать за тим, як держави виконують відповідну Конвенцію.


Джерело: Експрес онлайн 05 березня 2018


Тегиаборт,   права жінок,   Північна Ірландія

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок