Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірландії проходить референдум про розширення права на аборт

Референдум, в ході якого буде вирішено питання про легалізацію абортів, проходить в Ірландії, пише в п'ятницю британська газета "Гардіан".

За даними видання, число голосів "за" і "проти" абортів за результатами референдуму може бути приблизно рівним.

Раніше за реформу виступив ірландський прем'єр-міністр Лео Варадкар, який заявив, що референдум має історичне значення для країни.

Йдеться про зміни до статті 40.3.3 конституції Ірландії, яка визнає право на життя матері і ненародженої дитини однаковими за своєю юридичною силою.

У тому випадку, якщо більшість виборців висловляться за розширення права на аборт, підготовка відповідного законопроекту буде покладено на парламент Ірландії. В цьому випадку в законопроекті буде міститися дозвіл на вчинення аборту до 12 тижнів вагітності. Переривання вагітності, починаючи з 23-го тижня, буде можливо в разі наявності загрози для здоров'я жінки.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, за аборт виступають менше половини повнолітніх жителів Ірландії. Так, згідно з результатами опитування, яке було проведене дослідницькою компанією "Іпсос" і виданням "Айріш таймс", 44% ірландців схвалюють розширення права на аборт. При цьому 32% респондентів виступають проти абортів, а 24% опитаних заявили, що поки не можуть дати відповідь на це питання.

Відповідно до іншого опитування, результати якого були опубліковані телеканалом "Скай-ньюс", легалізацію абортів в Ірландії схвалюють 47% жителів країни.

Щорічно близько 3,5 тис. Ірландських жінок виїжджають за кордон з метою зробити аборт - як правило, до Великобританії. Крім цього, близько 2 тис. тих жінок, які завагітніли, щороку нелегально купують в Інтернеті таблетки і інші засоби для самостійного проведення аборту на ранній стадії вагітності, відзначає "Гардіан".

Відповідно до ірландського законодавства, жінці, яка зробила аборт, може загрожувати до 14 років позбавлення волі. Аборти є легальними лише в тому випадку, якщо вагітність є серйозною небезпекою для життя жінки.

На даний момент в Ірландії заборонено переривати вагітність навіть у разі зґвалтування, кровозмішення або смертельно небезпечних відхилень у розвитку плоду.

Восьма поправка до конституції Ірландії, яка закріпила право ембріона на життя, була прийнята в 1983 році за результатами референдуму. Тоді за заборону абортів проголосували 66,90% виборців, проти висловилися 33,10%. Так званий закон про аборти був прийнятий на тлі сильного впливу на ірландське суспільство католицької церкви.

У 1992 році в регулювання абортів в Ірландії були внесені деякі зміни. За результатами ще одного референдуму до конституції Ірландії були прийняті 13-а і 14-я поправки. Перша з них передбачала, що заборона на вчинення абортів не обмежує переміщення жінки за кордон - в ті держави, де аборти дозволені. Крім цього, в Ірландії було дозволено поширювати інформацію про послуги, які ставилися до легального переривання вагітності в інших країнах.


Джерело: swissinfo.ch 25 травня 2018


Тегиаборт,   права жінок,   Ірландія

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.