Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Ірані правозахисницю засудили до десяти років в'язниці і 148 ударів батогом

В Ірані суд засудив юриста і правозахисницю Насрін Сотуде до 148 ударів батогом і 10 років в'язниці на додаток до п'ятирічного тюремного терміну, який вона вже відбуває.

Про це AFP повідомив чоловік правозахисниці Реза Хандан, пише France 24.

За словами Хандан, його дружину визнали винною в семи злочинах, зокрема, "змові проти системи" і порушенні громадського порядку.

Всього суд призначив Сотуде 33 роки в'язниці, однак за іранським законодавством вона буде відбувати найтриваліший термін - в десять років.

Він додав, що Сотуде також призначили 148 ударів батогом за те, що вона прийшла на засідання суду без хіджабу.

Сотуде була затримана в червні 2018 року. У 2010-2013 вона вже відбувала тюремний термін за звинуваченням в антидержавній пропаганді і змові з метою завдати шкоди національній безпеці Ірану. Будучи у в'язниці, Сотуде отримала премію Сахарова.

Насрін Сотуде захищала інтереси опозиційних активістів в Ірані, в тому числі жінок, які брали участь у вуличних акціях проти обов'язкового носіння хіджабу.

Правозахисниця активно виступає за скасування смертної кари і зобов'язання жінок носити хіджаб.


Джерело: Новое время 13 березня 2019


Тегиправа жінок,   Іран

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.