Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Україна планує побороти ґендерно зумовлене насильство до 2030 року

20-21 лютого у Києві відбувся Міжнародний форум «Україна на шляху до подолання домашнього та ґендерно зумовленого насильства», організований Фондом ООН у галузі народонаселення. На форумі були представлені основні результати розбудови системи ефективного реагування на випадки домашнього насильства, а також озвучено пріоритетні дії, які уряд України планує для досягнення нетерпимості до будь-яких проявів домашнього насильства та попередження його у майбутньому.

«Мені і як дружині Президента, і просто як людині важко стояти осторонь проблеми насильства. Це те, про що «незручно» говорити. Побиття, страхи, сором не виносять на публіку. Проте жертвою в таких ситуаціях ніколи не буває одна людина. Це завжди катастрофа для всієї родини. Тож ми маємо разом зробити все можливе, щоб змінити цю ситуацію безпорадності», – наголосила у своїй промові перша леді України пані Олена Зеленська.

Протягом останніх 5 років в Україні прийнято нове законодавство, яке зробило можливим ефективне реагування на випадки домашнього насильства, створені моделі допомоги та перенаправлення. Розроблені моделі сервісів: притулки для постраждалих, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, бригади поліцейського реагування (ПОЛІНА), Національна гаряча лінія.

“Уже зараз, вперше в історії України, запрацювала державна гаряча лінія 1547 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей. Лінія ще працює в пілотному режимі, але уже зараз прийняла понад 1200 звернень” - поділилася міністерка Міністерства соціальної політики пані Юлія Соколовська.

Перші кроки з впровадження законів уже дають результати. Кількість зареєстрованих випадків зростає. Насильство перестає бути закритою темою, а постраждалі повірили, що можуть отримати гарантовані допомогу і захист. Зокрема, за словами заступниці міністра внутрішніх справ України пані Катерини Павличенко, у 2019 році мобільні групи поліції “Поліна” здійснили 142 тисячі виїздів на виклики по домашньому насильству.

Програму боротьби із ґендерно зумовленим насильством в Україні підтримують уряди Великої Британії, Канади та Естонії. За словами Посла Великобританії пані Мелінди Сіммонс, саме безкарність у випадках насильства сприяє тому, що ця проблема стоїть так гостро у суспільстві. Пані Лариса Галадза, Посол Канади в України, зазначила, що проблема домашнього насильства - це відповідальність кожного і кожної, адже в суспільстві все ще існує терпимість до цього явища.


Джерело: 25 лютого 2020


Тегиґендерна рівність,   ґендерно зумовлене насильство

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.