Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У парламентах Європи 85% жінок-депутаток стикалися з насильством та агресією — дослідження

В усіх країнах Європи близько 85% депутаток стикалися з проявами психологічного насильства в парламенті, стверджує нове дослідження міжпарламентського союзу та Парламентської асамблеї Ради Європи.
Згідно з доповіддю, саме жінки до 40 років більше піддаються насильству, а більшість парламентів країн не мають механізмів, які б давали жінкам висловитися.

Дослідження ґрунтується на твердженнях 123 жінок з 45 країн. З них 81 жінка обіймала посаду депутата, а 42 — штатні співробітниці парламенту.

Як зазначили у ПАРЄ, ця доповідь є першою з низки подібних, яка допоможе вибудувати глобальну картину проявів сексизму, насильства та агресії проти жінок у парламенті.

«На жаль, дослідження вказує на сумну реальність. Рух #MeToo (ЯТакож) не обійшов у світ політики. Поки нерівність між чоловіками і жінками існує, жодна жінка не буде убезпечена від насильства та агресії», — заявила голова ПАРЄ Ліліан Морі Паскьє.

Раніше в уряді затвердили стратегію протидії дискримінації жінок.

Згідно з дослідженням, проведеним Міжнародним валютним фондом, частка жінок серед учасників фінансової системи, складає близько 40%.

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася після публікації New York Times про домагання з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна. Зокрема, продюсера звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу. Пізніше голлівудська акторка Роуз Макгоун звинуватила Вайнштейна у зґвалтуванні. Британська акторка Кадіан Ноубл також сказала, що продюсер домагався її в готельному номері у французьких Каннах. Акторка Пас де ла Уерта заявила, що Харві Вайнштейн двічі її зґвалтував.


Джерело: hromadske.ua 17 жовтня 2018


Тегигендерна рівність,   права жінок,   жінки в політиці,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі