Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

"У багатьох країнах законом заборонено платити чоловіку більше, ніж жінці за ту ж роботу"

В Україні жінки володіють трьома відсотками компаній із найбільшими прибутками. Із 330 – у їхній власності 11, свідчить дослідження YouControl. У 24 компаніях власниками є одночасно й жінки, і чоловіки. 185 найбільших бізнесів належать чоловікам. Ще третина компаній не вказали даних. Водночас жінки відкрили на п'ять відсотків більше ФОПів, ніж чоловіки

Що більший бізнес, то менше там жінок. Підприємництво вимагає багато часу. У жінок він обмежений роллю відповідальних за хатні справи і догляд дітей. Тому МАЮТЬ ОБИРАТИ: родина чи бізнес.

Перед чоловіками такий вибір не стоїть. Інша проблема – гендерні стереотипи, Коли говорять, що жінки мають меншу волю. переважають СЕРЕД ЧОЛОВІКІВ СТАРШОГО ВІКУ.

Молоді прихильніші до партнерських стосунків.

Жінок-підприємців стає більше. Набирають сили. Коли зростає їх кількість у бізнесі, можна говорити про зрілість суспільства. Дослідження в розвинених країнах показують: де є гендерна рівність, там зростає економіка. Якщо призначати керівниками підприємств тільки чоловіків, буде недовикористаний ресурс талантів жінок.

В Україні є зрушення за останні 10 років. Ще за стільки ж виросте покоління з іншими цінностями. Завдання держави – створити умови, щоб усі питання вирішували цивілізовано. У багатьох країнах законом ЗАБОРОНЕНО ПЛАТИТИ чоловіку більше, ніж жінці за ту ж роботу. У нас такого ще немає.

Жінки частіше реєструються як ФОПи, бо на ринку праці МАЛО місць, які давали би можливість поєднувати роботу й родину. Тому відкривають мінібізнес, щоб забезпечувати автономність.


Джерело: gazeta.ua 18 березня 2021


Тегигендерна рівність,   права жінок,   зарплата

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми