Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У НАТО хочуть прискорити встановлення гендерної рівності в Україні

У НАТО готові допомогти Україні у просуванні питання гендерної рівності - зокрема, і в силових структурах.

Про це заявила спеціальний представник генерального секретаря НАТО з питань "Жінки.Мир.Безпека" Клер Хатчинсон під час візиту до України, повідомляє прес-служба апарату Верховної ради.

"Хатчинсон запевнила, що Альянс готовий до активізації співпраці у питаннях щодо впровадження гендерної рівності, безпеки, оборони та проведення реформ", - йдеться у повідомленні.

Для НАТО надзвичайно важливо, аби українські демобілізовані військовослужбовці, як жінки, так і чоловіки, у повній мірі отримали якісну психологічну допомогу після перенесених на фронті травм, зазначила Хатчинсон.

"Ми готові об’єднати зусилля усіх міжнародних інституцій, що займаються гендерною політикою в Україні, задля спільної роботи для допомоги у відновленні психологічного здоров’я тих, кого скалічила війна на Сході, зокрема, жінок", - наголосила Клер Хатчинсон, передає прес-служба віце-прем'єр-міністра України.

Українські чиновники та представники неурядових організацій обговорили під час зустрічі з Хатчинсон стан виконання Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 "Жінки, мир, безпека", урядових програм та стратегій у сфері гендерної рівності.

"Попри конфлікт на Сході, Україна зробила важливі кроки з виконання Резолюції 1325. Наразі ми працюємо над створенням гендерних контактних пунктів у ключових силових міністерствах, і я була б дуже вдячна НАТО за допомогу у подальшому просуванні гендерної рівності у секторі безпеки та оборони України на основі найкращого досвіду країн Альянсу", – заявила віце-премֹ’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що тема гендерної рівності повинна звучати на всіх рівнях співпраці України з Альянсом. За її словами, Україна розраховує на позитивне рішення щодо призначення гендерного радника Альянсу в Представництві НАТО в Україні, який міг би стати координуючим ядром для обох сторін.

"На сьогодні дуже важливо, аби тема гендерної рівності була на порядку денному зустрічей усіх рівнів під егідою Україна-НАТО, зокрема, на спільній робочій групі Україна-НАТО з питань оборонної реформи, а також на рівні засідань Комісії Україна-НАТО", – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також віце-прем’єр-міністр повідомила про запуск пілотного проекту з гендерної освіти у секторі безпеки та оборони. "Ми розпочали важливий проект у дев'яти військових та безпекових університетах України, що спрямований на уніфікацію гендерної освіти у силовому секторі. Наразі експерти розробляють нову методологію, почали працювати над новими підручниками, складати навчальні плани та програми з урахуванням гендерного компоненту. Ми будемо раді залучити НАТО до експертної допомоги в реалізації цього проекту", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На сьогодні у Збройних силах України проходять службу 24 897 жінок-військовослужбовців, проте з них на посадах офіцерів лише 3 068 жінок.

Як відомо, Україна приєдналась до Декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері.


Джерело: Європейська правда 15 травня 2018


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.