Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У ЦАР зафіксували нові випадки сексуальної наруги з боку миротворців ООН

“Огидним” назвав Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн нові повідомлення про сексуальну наругу з боку “блакитних касок” і французьких військовослужбовців, розміщених в Центральноафриканській Республіці (ЦАР). Він закликав негайно розслідувати всі звинувачення, передає УНН з посиланням на центр новин ООН.

Про нові випадки сексуальних домагань, імовірно скоєних в ЦАР, повідомили з Місії ООН в цій країні. Їх виявили слідчі ООН, які знаходяться в країні ось уже два тижні. Більшість інцидентів стосується миротворців ООН з Габону і Бурунді, а також солдатів, що беруть участь в операції Франції “Сангарі”. Передбачається, що ці сексуальні злочини були скоєні в період з 2013 по 2015 роки.

“Розслідування ООН цих ”огидних“ звинувачень в сексуальній нарузі і експлуатації великої кількості жінок і дівчаток повинно бути вкрай ретельно. Ми сприймаємо ці звинувачення, багато з яких носять жахливий характер, з усією серйозністю. Вкрай необхідно забезпечити захист жертв і надати їм необхідну допомогу”, — заявив Зейд Раад Аль-Хусейн..

На місці знаходиться група ООН, включно з представниками Місії в ЦАР, ЮНІСЕФ, Управління у справах біженців та Фонду з народонаселення. Місія проводить розслідування, а передбачуваним жертвам надають медичну та психологічну допомогу.

З прес-офісу ООН повідомили, що контингентам Бурунді і Габона заборонено залишати казарми. Заступник Генерального секретаря ООН по польовій підтримки Атул Харе в середу зустрівся з Постійним представником Бурунді в ООН і має намір провести зустрічі з представниками Габону. В ООН закликали владу цих двох країн, а також Франції направити в ЦАР власних слідчих.

"Держави, які направили ці контингенти, повинні вжити додаткових заходів для того, щоб припинити подібні посягання, винести винним відповідне покарання і не допустити подальших порушень. Інакше це порочне коло не зупинити. Просто відправити їх додому — це занадто легке покарання для тих, хто ґвалтував неповнолітніх", — підкреслив Верховний комісар з прав людини.

В ООН за ініціативою Генерального секретаря створили Фонд для допомоги жертвам сексуального насильства. Передбачається, що добровільні внески до Фонду підуть на надання медичної, юридичної та соціально-психологічної допомоги жертвам насильства. Глава ООН має намір домогтися того, щоб Фонд поповнювався також за рахунок коштів, конфіскованих у співробітників ООН, замішаних в подібних порушеннях.

Це не перші звинувачення в сексуальній експлуатації на адресу миротворців ООН, які несуть службу в ЦАР.


Джерело: УНН 01 квiтня 2016


Тегинасильство щодо жінок,   ООН

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.