Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Сімейні радники допомагатимуть боротися з домашнім насильством

З кінця минулого року в Україні за ініціативи Міністерства юстиції працюють так звані сімейні радники, що допомагають українцям боротися з домашнім насильством.

Наразі ініціатива працює в декількох регіонах України, зокрема на Львівщині, Волині, Харківщині, Одещині та в Києві.

Як зазначають у міністерстві, сімейні радники – це люди, які в минулому стикалися з проблемами домашнього насильства особисто. Спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади вони допомагають жертвам насилля отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.

"Мій шлях до участі в цьому проєкті розпочався ще п’ять років тому. Тоді під час розлучення я стикнулась із проблемами стягнення аліментів. Два роки я ходила по всіх судових інстанціях, виконавчих службах, вчила закони і не здавалась. Зрештою, завдяки закону "Чужих дітей не буває" я добилася стягнення всієї суми заборгованості по аліментах, сплати пені, вивозила дитину за кордон без перешкод з боку батька. За цей час до мене за порадами звертались і інші люди. Звичайно, я допомагала і консультувала, підказувала, куди краще звернутися", – розповідає про свій досвід допомоги жертвам домашнього насильства сімейна радниця зі Львівщини Надія Філінська-Іваньо.

Працюють сімейні радники як волонтери, а їхня головна мета – встановлення зв'язку між потерпілими і відповідними співробітниками Мін’юсту та іншими органами державної влади, які мають вирішувати проблеми домашнього насильства.


Джерело: Вгору 25 липня 2019


Тегинасильство щодо жінок,   насильство щодо дітей,   насильство усім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.