Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шведський виробник іграшок переробив різдвяний каталог, аби уникнути звинувачень в сексизмі

Шведський виробник іграшок змушений внести зміни в свій різдвяний каталог, щоб відповідати вимогам суспільства про рівність статей. Щоб уникнути звинувачень у сексизмі, хлопчиків в каталозі представили з ляльками, а дівчаток - з іграшковими пістолетами і машинками.

Змінити уявлення про те, в які іграшки грають хлопчики і дівчатка, магазин зважився після скарги. Організація, яка відстежує рекламу в шведських ЗМІ, викрила найпопулярнішу в Європі торгову мережу товарів для дітей в дискримінації за статевою ознакою. І все тому, що на обкладинці попереднього каталогу фірма Top Toy розмістила фото дівчинки в наряді принцеси, а хлопчика - в костюмі супермена. Щоб уникнути неприємностей, магазин вирішив переробити рекламу.

Фірма випустила відразу два каталоги. Один - для Данії, де гендерне питання стоїть не так гостро. На фото в цій країні іграшковий пістолет тримає хлопчик. У шведському варіанті зброю тримає дівчинка. А хлопчику в руки дали ляльку з білявим волоссям. Всіх ляльок у каталозі тепер тримають хлопчики, а дівчинці-моделі змінили колір футболки з рожевого на блакитний. Інший школярці, яка грає в іграшковий будиночок з Барбі, плаття залишили колишнього кольору, зате примальовували хлопчика, якому теж явно подобається грати в Барбі.

Як заявили представники магазина іграшок, ситуація, при якій їх звинуватили в дискримінації, почала складатися вже давно. У Швеції вже кілька років йдуть серйозні дебати в суспільстві, мета яких - довести, що чоловік і жінка рівні у всьому, в тому числі в інтересах і хобі.

Тор Toy - це не перший європейський магазин, який звинувачують у сексизмі. Минулого року борці за рівноправність статей  розкритикували лондонський магазин іграшок Hamleys. Приводом стало розташування іграшок. Покупцям не сподобалося, що товари для хлопчиків і дівчаток лежать у різних залах, і покажчики до них також різних кольорів: для хлопчиків - блакитний, для дівчаток - рожевий. На подив багатьох, магазин вибачився і оголосив про зміни. Рожеві і блакитні покажчики на поверхах зняли, замінивши їх на таблички нейтрального білого кольору. А всі іграшки розподілили за категоріями - наприклад, "мистецтво і ремесла", "одяг" і "ляльки", без визначення, кому саме вони можуть бути цікаві, хлопчику чи дівчинці. Так що покупці тепер ламають голову, вибираючи своєму чаду підходящий подарунок.
 


Джерело: Вести ФМ 04 грудня 2012


Тегисексизм,   дискримінація жінок,   іграшки,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".