Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Проблемним сім'ям в Україні допоможуть ''сімейні радники'': що це означає

В Україні з ініціативи Міністерства юстиції стартував проект "Сімейні радники". В рамках проекту волонтери почали допомагати людям, які стикаються з проблемами аліментів, батьківських прав, насильства у сім'ї.

На яку допомогу сімейних радників можуть розраховувати українці, розповів у ефірі ObozTV начальник Головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко.

"Я б назвав сімейних радників волонтерами Міністерства юстиції, оскільки платити їм не будуть. Вони допомагають сім'ям у вирішенні складних ситуацій, пов'язаних із домашнім насильством, несплатою аліментів, побоями та іншими складнощами, які виникають у сім'ї", — повідомив Куценко.

За його словами, сімейні радники проводять прийоми на базі центрів правової допомоги. Зараз це кілька місць в Україні — Київ, Одеса, Білгород-Дністровський, Миколаїв та Львів.

Чиновник зазначив, що разом із волонтерами працюватимуть фахівці — працівники Державної виконавчої служби та центрів правової допомоги.

"Державний виконавець будь-якої миті може подивитися в базі, яка ситуація з аліментами, і одразу вжити заходів. Наприклад, підготувати довідку, запропонувати механізм, яким чином стягнути борги з аліментів. У центрі правової допомоги фахівець надає скарги і зразки документів, куди звертатися для вирішення проблем", — пояснив він.

Куценко зазначив, що в майбутньому також планується підключення працівників Мінсоцполітики і поліції, щоб реагувати на випадки домашнього насильства.

"Є така річ як обмежувальний припис. Вона полягає в тому, що коли над жертвою домашнього насильства відбувається це насильство, не вона має іти з дому посеред ночі, шукати хорошого життя, а людина, яка вчинила насильство, вилучається із сім'ї на 10 днів або на місяць. А якщо ситуація гостра — вона взагалі позбавляється волі і не має доступу до сім'ї, де вона коїть домашнє насильство", — розповів представник Мін'юсту.

 


Джерело: Обозреватель 21 листопада 2018


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок