Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Озвучено, скільки жінок служить у ЗСУ

З кожним роком число представниць прекрасної статі у збройних силах зростає.

Українська армія, можливо не так швидко, але все ж змінюється і наближається до стандартів НАТО. З кожним роком число представниць прекрасної статі у збройних силах зростає, як і вибір спеціальностей для них.

Сьогодні у ЗСУ служать понад 27 тисяч жінок з яких 949 — старші офіцери. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дані Генштабу.

Особливо контрастно ця цифра виглядає з тим, яка була в українській армії десять років тому. Тоді в камуфляжній формі захищали країну трохи менше двох тисяч жінок. Сьогодні лише учасниць бойових дій, які брали участь в АТО або ООВ, налічується 9916. А ще 166 жінок отримали державні нагороди за службу.

Кілька років тому жінки отримали можливість бути механіками, водіями військової техніки і артиллеристками. Але в армії, як і раніше залишається багато професій, заборонених для жінок-військових: це посади, пов'язані з використанням вибухових речовин, водолазними роботами. Також закриті посади для жінок і у військових частинах спеціального призначення. Жінки не можуть займати всі посади на підводних човнах і надводних кораблях, посади протипожежної охорони, де робота пов'язана з отруйними речовинами.


Джерело: znaj.ua 20 вересня 2019


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.