Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ООН вирішує гендерні та гуманітарні питання, пов’язані з конфліктом у східній Україні

Представники громадянського суспільства та інші партнери ООН представили інформацію гуманітарним організаціям системи ООН щодо нагальних потреб жінок і дівчат, а також хлопців і чоловіків, у тому числі літніх людей та інвалідів, що постраждали в результаті конфлікту у східній Україні. У рамках проведених консультацій відбувся широкий обмін думками та рекомендаціями, які необхідно враховувати ООН при плануванні розподілу гуманітарної допомоги у 2016 році.

“Це перший захід, покликаний ініціювати планування гуманітарної допомоги. Той факт, що ми починаємо цей процес з обговорення питань гендерної рівності є відмінним свідченням важливості цього питання для ООН", сказав на відкритті семінару Ніл Волкер, Координатор ООН з питань гуманітарної допомоги.

Семінар «Гендерна рівність в гуманітарній діяльності: потреби в гуманітарній допомозі та планування заходів реагування у 2016 р.» був організований «ООН Жінки» в Україні та міжвідомчим радником з гендерних питань та гуманітарної діяльності («GenCap») у відповідь на погіршення гуманітарної ситуації, що посилюється внаслідок поточного конфлікту у східних районах Донецької та Луганської областей України.

Цей конфлікт сприяв зростанню нестабільності та проявів насильства по всій Україні. У поєднанні із заходами економії, прийнятими у березні 2014 року, він поглибив гендерну нерівність та непропорційно вплинув на жінок, які складають більше 63 відсотків з близько 1,4 млн. внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в країні. Економічні наслідки конфлікту та ризики порушення безпеки жінок і дівчат у воєнізованому середовищі проявляються за декількома напрямками — зростання стурбованості щодо залучення до заняття проституцією та ризик заняття сексом заради виживання. Відсутність доступу до соціальних послуг та догляду за дітьми, а також обмеженість ресурсів приймаючих громад спричиняють додаткове навантаження на жінок — ВПО.

“Жінки — ВПО забезпечують догляд за дітьми, інвалідами та літніми членами родини. Відсутність доступу до фінансової допомоги та закладів по догляду за дітьми, а саме дитячих садків, обмежує зайнятість жінок, залишаючи їм лише незначні соціальні виплати (якщо пощастить їх отримати)",— зазначила Олена Петренко, представник НУО «Донбас SOS».

“Відсутність житлової підтримки робить людей уразливими та схильними до повернення в зону конфлікту, що наражає їх на небезпеку потрапляння під обстріл, травмування, а також обмеженого доступу до гуманітарної допомоги", зазначив представник волонтерської організації.

Обговорення також було зосереджене на конкретних потребах чоловіків, зокрема молодих людей, які можуть не отримувати допомоги, оскільки вони не відповідають жодним критеріям надання гуманітарної допомоги.

Понад 30 осіб взяли участь у семінарі з питань інтеграції гендерної рівності та прав жінок у гуманітарну діяльність у майбутньому. Поряд з гуманітарними організаціями ООН у семінарі взяли участь жіночі об’єднання, місцеві НУО, особи з обмеженими можливостями, релігійні організації, аналітичні центри, а також громадські об’єднання, які активно займаються наданням гуманітарної допомоги.

Розглянувши вплив кризи на різні групи населення — жінок, чоловіків, інвалідів, літніх жінок і чоловіків, етнічні та інші меншини, які проживають у постраждалих від конфлікту районах, учасники запропонували заходи реагування в залежності від потреб кожної групи в гуманітарній сфері, а саме щодо забезпечення захисту, притулку, їжі, засобів до існування, реабілітації та освіти, а також охорони здоров’я, водопостачання та санітарії.

Семінар сприяв розширенню обговорення гендерного аспекту гуманітарної кризи, забезпеченню більш широкої участі громадянського суспільства, зокрема жіночих організацій та інших партнерів для отримання більш повного уявлення про різний вплив кризи на жінок і чоловіків, хлопців і дівчат, а також визначення нагальних питань, які будуть розглянуті протягом планування гуманітарної допомоги на 2016 рік.

Семінар був організований за підтримки агентств з питань захисту, охорони здоров’я та продовольства, зокрема, УВКБ ООН, ВООЗ, ВПП, ЮНФПА та моніторингової місії ОБСЄ.


Джерело: time-ua.com 08 жовтня 2015


ТегиООН,   Донбас,   права жінок

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.