Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Наталя Карбовська: "Гендерна рівність у військовій сфері досі працює лише на папері"

24-річній львів’янці Поліні Кравченко через її стать відмовили у вступі на програму навчання офіцерів Національної академії сухопутних військ. За даними Генштабу, у Збройних силах на різних посадах проходять службу понад 25 тисяч жінок. Із них понад 3 тисячі – офіцери. Досі в Україні немає жодної жінки-генерала та лише 70 жінок обіймають посади полковників.

Наскільки складно нині українкам підкорювати військові вершини, розповіла в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду Наталя Карбовська.

На жаль, незважаючи на те, що останні кілька років в Україні начебто ухвалюють сприятливе законодавство, змінюють накази і Міністерства оборони, і Міністерства охорони здоров'я щодо допущення жінок до вищих посад на військовій службі і взагалі відкриття нових професій для жінок, але така стара добра проблема, на жаль, в Україні є. Цей випадок, я думаю, якраз приклад того, що недостатньо мати гарні закони, дуже важливо їх впроваджувати. Тут діє ще, на жаль, людський фактор, діють старі стереотипи, що існують ще в Україні і яких дуже багато у військовій сфері. І це те, з чим треба боротися. Важливо, щоб гендерна політика працювала ефективно, так як потрібно, так як це працює в європейських країнах. Також це важливе питання і для громадських організацій.

Якою є позиція академії? Адже про це випадок розказала журналісти. Є якась офіційна відповідь закладу?

Наскільки я знаю, ця історія сталася нещодавно, тому, думаю, процес буде тривати. Наскільки я знаю, апелюють, що це експеримент, що ця програма відбувається вперше. І на початку дії програми можливі якісь речі, які будуть змінені, але наразі програма не передбачає участі жінок. Бо це експеримент. Крім того, я знаю, що кажуть, що є специфіка керування механізованими бригадами. Це спеціальність, на яку вступала Поліна. І тут жінкам важко працювати в цій сфері. Але я думаю, що це відмазка чергова.

Важко працювати - це не є буквою закону. Коли ми говоримо про реформування армії, то дуже часто згадуємо досвід Ізраїлю, де дівчата проходять службу разом з представниками сильної статі.

Безумовно. Але я б не казала про сильну чи слабку стать. Більше того, жінки насправді є сильними. І повертаючись до ізраїльської армії, крім того, що жінки там служать, вони займають ще і керівні посади. Я думаю, це є одним із викликів, які є зараз в Україні. Історія Поліни з цим пов'язана. Ніхто не хоче ділитися владою. У нас традиційно особливо у військовій сфері звикли, що всім керують чоловіки. Тому чоловікам дуже важко змінити цю парадигму, важко подумати ширше іноді і зрозуміти, що жінки теж можуть бути дуже ефективними керівниками, зокрема, у військовій сфері.


Джерело: Українське радіо 13 серпня 2018


Тегигендерна рівність,   жінки в армії,   права жінок,   дискримінація жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок