Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Набрав чинності наказ щодо кривдників, які вчиняють домашнє насильство. ІНФОГРАФІКА

Відтепер в Україні представники поліції на місці вчинення домашнього насильства проводитимуть оцінку ризиків вчинення повторного насильства і виноситимуть терміновий заборонний припис, згідно з яким кривдник терміном на 10 днів має залишити місце проживання (не зважаючи на власність), не наближатися до жінки (й дітей) та не контактувати з ними. Спільний наказ Міністерства соціальної політики та Міністерства внутрішніх справ «Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства» набув чинності 19 квітня, коли був офіційно опублікований.

Саме цей документ був останньою сходинкою до можливості винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника органами Національної поліції.

Як наголошують у громадській організації «Ла Страда-Україна», наказом визначається процедура проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання наслідків його вчинення, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення.

 


Джерело: Погляд 23 квiтня 2019


Тегинасильство щодо жінок,   права жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.