Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На Рівненщині чоловік через суд довів своє батьківство

Дитина є, а законного підтвердження батьківства немає….Сьогодні не рідко пари не поспішають до ДРАЦСу аби оформити свої стосунки офіційно, натомість обирають життя у громадянському шлюбі. Люди вважають, що штамп у паспорті великої ролі у стосунках не грає. Однак у правовій державі, все ж у певних ситуаціях не уникнути «формальностей». Особливо, якщо у пари з’являється дитина і батько хоче аби малюк носив його прізвище.

Ця історія про те, як чоловіку довелось через суд доводити своє батьківство. А допомогла йому у цьому адвокат, що співпрацює з Сарненським МЦ Валентина Кругліцька.

На початку цього року до Сарненського МЦ звернувся Володимир (ім’я змінено).Чоловік потребував правової допомоги задля здійснення представництва у суді в цивільній справі про визнання батьківства та внесення змін про батьківство до актового запису про народження дитини.

Як розповів Володимир, зі своєю цивільною дружиною вони вже три роки у стосунках. Разом живуть, ведуть спільне господарство, підтримують шлюбні відносини, результатом яких – рік тому стало народження їх сина. Люблячий батько дбає про малечу, старанно виконує батьківські обов’язки а ось у реєстрації батьківства йому було відмовлено. Це і змусило чоловіка звернутись до суду.

Поза як ст. 135 СК України передбачає, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Ось і у цій ситуації запис про батька у свідоцтві про народження було зроблено зі слів матері, а не на підставі відповідних заяв передбачених вищезгаданою статтею.

Зрештою, завдяки зусиллям адвоката Валентини Кругліцької Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області позов Володимира було задоволено повністю. А саме:

-визнати, що пан Володимир є батьком неповнолітнього сина 2018 року народження;

-внести зміни до актового запису про народження, складеного Володимирецьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, про народження неповнолітнього сина 2018 року народження, а саме виправити прізвище дитини на «Денисюк»;

-записати батьком дитини пана Володимира, громадянина України.

На даний час вирок набрав законної сили.


Джерело: Рівненські новини 13 червня 2019


Тегиправа чоловіків,   батьківство

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.