Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мінсоцполітики готує законопроект про гендерну рівність

У Мінсоцполітики прагнуть законодавчо забезпечити створення умов для посилення рівних можливостей жінок і чоловіків у політиці, економіці та суспільстві. Про це сказала радник Міністра соціальної політики України Таїсія Кривенко під час виступу на Народній колегії.

«Необхідно законодавчо забезпечити створення умов для посилення рівних можливостей жінок і чоловіків у політиці, економіці та суспільстві. Саме тому за ініціативи Міністра соціальної політики Наталії Королевської підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», - відзначила Таїсія Кривенко.

Цим законопроектом, зокрема, передбачається введення 30% квоти представників однієї статі під час формування виборчих списків кандидатів у депутати усіх рівнів: від сільських рад до парламенту. Також для забезпечення представництва жінок на всіх щаблях державної і місцевої влади передбачається дотримання принципів гендерної рівності під час зарахування на державну службу, просування по службі та формування кадрового резерву.

Законопроектом також передбачено забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері бізнесу та працевлаштування шляхом підтримки менш представленої статі. Тобто за умови однакової кваліфікації кандидатів, перевага має віддаватися представнику менш представленої статі.

Учасники Народної колегії підтримали ініціативу Мінсоцполітики щодо забезпечення жінок та чоловіків рівними правами.

«Найближчим часом схвалений громадськістю законопроект буде розміщено на сайті Мінсоцполітики та передано на розгляд Кабінету Міністрів», - заявила радник Міністра соцполітики Таїсія Кривенко.
 


Джерело: Урядовий портал 07 липня 2013


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.