Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Генсек ООН не помічає сексуального насильства на Донбасі - Єльченко

Доповідь генерального секретаря ООН щодо сексуального насильства у військових конфліктах оминає будь-яку згадку про російсько-українську війну.

Про це постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив під час дебатів на тему “Жінки, мир та безпека: сексуальне насильство у конфліктах”, що відбулися в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй, повідомляє Укрінформ.

“Я вчергове висловлюю наше розчарування тим, що тематична доповідь генерального секретаря ООН знову оминає згадку про російсько-український конфлікт та його жертви”, - заявив Єльченко.

Він додав, що Україна вкотре закликає ООН започаткувати спеціальну місію для розслідування сексуального насильства на тимчасово окупованих Росією територіях.

“Уряд України докладає зусиль для забезпечення захисту прав жінок, наділення їх впливом в усіх сферах громадського життя, а також надання необхідної підтримки та реінтеграції для жінок, які стали жертвами сексуального насильства внаслідок російської агресії”, - заявив дипломат.

Постпред України проінформував про практичні кроки української влади в реалізації завдань порядку денного ООН щодо жінок, миру та безпеки на національному рівні. Зокрема про зусилля задля досягнення ґендерної рівності в ЗСУ в рамках Національного плану імплементації резолюції Радбезу ООН №1325 на 2016-2020 роки, завдяки яким низка військових професій та звань стали доступні для жінок.

“У 2018 році уряд України також додав до Національного плану дій деякі аспекти Стратегії попередження та реагування на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (CRSV). Це включає освіту та тренінги у секторі безпеки щодо аспектів попередження та захисту, психологічну підтримку для жертв насильства, а також передбачає інформаційну кампанію”, - розповів Єльченко.

Він нагадав про урядовий план дій на 2018 рік, який засновує інститут радників з ґендерних питань, та про історичні зміни у вищих військових навчальних закладах України, що відкрили свої двері для вступу жінок.

Український дипломат наголосив, що попри чисельні зусилля ООН з попередження та подолання сексуального насильства у конфліктах, резолюціям організації, на жаль, бракує імплементації.

“Від часу заснування Управління спеціального представника генерального секретаря ООН 10 років тому, Радбез ухвалив п’ять резолюцій спрямованих насамперед на попередження сексуального насильства у конфліктах. Однак проблема продовжує залишатися лихом для уразливих груп, а іноді цілих спільнот”, - пояснив дипломат.

На думку Єльченка, конче потрібно, аби міжнародна спільнота (і Радбез зокрема) продовжили шукати найефективніших способів упровадження вже ухвалених резолюцій порядку денного ООН щодо жінок, миру та безпеки - задля відвернення злочинів, а також неминучості відповідальності в разі їх скоєння.

 


Джерело: argumentua.com 24 квiтня 2019


Тегинасильство щодо жінок,   Донбас,   війна

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.