Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Домашнє насильство в Бердичеві: шокуюча статистика

Як свідчить статистика, щороку від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок, і з кожним роком їх кількість невпинно зростає. За офіційними даними, у 2017 році близько 600 жінок загинуло від рук насильників, ще більше мовчки терплять домашню тиранію, не звертаючись до поліції. Слід зазначити, що раніше домашнім насильством вважалося лише фізичне, за яке було передбачено покарання лише у вигляді профілактичної бесіди, а кримінальна відповідальність наступала вже після нанесення важких тілесних ушкоджень. Однак нещодавно було внесено певні зміни у діюче законодавство, які прирівнюють домашнє насильство до кримінального злочину.

Саме тема «Запобігання та протидія домашньому насильству» стала предметом розмови під час проведення засідання круглого столу, який було ініційовано Бердичівським міським центром з надання послуг безоплатної правової допомоги. У заході взяли участь працівники поліції, представники центру соціальних служб та служб у справах дітей з міста Бердичева і Бердичівського району, фахівці з управління праці та соціального захисту населення, а також практичний психолог психоневрологічного відділення Бердичівської міської лікарні.

Як виявилося, домашнє насильство в Бердичеві – доволі поширене явище, і найчастіше насиллю піддаються жінки та малолітні діти. У більшості випадків економічне, сексуальне чи фізичне насилля вчиняють чоловіки, які або знаходяться у стані алкогольного сп’яніння, або зловживають спиртними напоями. І далеко не кожна жертва насилля погоджується писати у подальшому заяву на свого кривдника. Хоча з початку року працівниками Бердичівського ВП було видано 6 термінових приписів по відношенню до домашніх тиранів. Також, згідно чинного законодавства, можна застосувати до злісного сімейного дебошира обмежувальні заходи – відповідним розділом було нещодавно доповнено Кримінальний кодекс України.

Так, наприклад, 11 вересня набув чинності наказ Міністерства внутрішніх справ №654 про термінові заборонні приписи, згідно якого поліція має право виносити термінові заборонні приписи щодо кривдників, яких підозрюють у вчиненні домашнього насильства. Винесення припису може ініціювати як постраждала особа, так і сам поліцейський та, згідно з документом, кривдника можуть зобов’язати залишити місце проживання чи перебування постраждалої особи терміном на 10 діб. Хоча, як кажуть представники поліції, залишається неврегульованим ряд питань, зокрема – якщо припис виноситься власнику приміщення, у якого немає іншого житла, а також рідних та близьких, де йому перебувати весь цей час?

У центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Бердичівської міської ради повідомили, що проблема домашнього насильства у місті Бердичеві – на другому місці по Житомирській області. За словами спеціалістів, це не так вже і погано – адже значить, що люди, які стали жертвами домашнього насильства, не бояться звертатися до поліції та соціальних служб. З початку року надійшло 54 повідомлення щодо сімей, де трапилося сімейне насильство, яке у переважній більшості було скоєне чоловіками, лише у двох випадках ініціаторами сімейного насильства ставали жінки. Як повідомили спеціалісти, у період виборчої кампанії були зафіксовані факти вчинення сімейного насильства, коли подружжя підтримували різних кандидатів у Президенти, на ґрунті чого і траплялися конфлікти.

Цікавою стала доповідь практичного психолога психоневрологічного відділення Бердичівської міської лікарні, яка пояснила, що якщо у сім’ях було фізичне насильство, то у 20% випадків там було і сексуальне насильство. Причому 90% жертв сексуального насильства не звертаються за допомогою, 75% пережили його неодноразово, а у 30% жертв сексуального насильства спостерігаються тривалі наслідки у вигляді посттравматичного синдрому. За її словами, навіть зараз до неї часто звертаються дівчатка-підлітки, які пережили сексуальне насильство у віці 7-8 років. Зараз їх кривдники живуть десь поряд, більше ніяких дій відносно них не вчиняють, але той стрес, який вони пережили у дитинстві, починає проявлятися лише у підлітковому віці, коли дитина починає розуміти свою сексуальність. На жаль, зазначили працівники поліції, у таких випадках вони не зможуть допомогти, тому порадили у випадку проявів сексуального насильства одразу ж звертатися до них або у соціальні служби.

Головне – не боятися, а одразу ж звертатися за допомогою. Адже б’є – це не значить любить, це значить, що колись може вбити. І за статистикою летальні випадки сімейного насильства спостерігаються саме у сім’ях, де жінки бояться звертатися по допомогу. А батькам порадили приділяти більше уваги своїм дітям, говорити з ними та за найменших підозр звертатися до працівників поліції, соціальних служб чи за порадою до психолога. Повірте, допомога надається на умовах повної анонімності, і в таких випадках краще перегледіти, ніж недогледіти. Адже лише у місті Бердичеві за останні 10 років було зафіксовано два випадки розбещення неповнолітніх з боку дорослих: вчителя біології та тренера шахового гуртка.

 


Джерело: berdichev.biz 14 червня 2019


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.