Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Чоловіки більш успішні в бізнесі, а жінки - в переговорах та інвестиціях

Однією з умов успішної роботи економіки є відсутність дискримінації будь-яких груп населення. Адже люди, чиї економічні права обмежені  не можуть повною мірою реалізуватися і розкрити свій потенціал. Розглянемо це на прикладі рівності чоловіків і жінок.

Успішна боротьба з гендерною дискримінацією в XX столітті, яка дозволила жінкам вийти на ринок праці, стала потужним драйвером економічного зростання багатьох країн. У Білорусі також давно звикли до того , що жінки беруть участь в економічному житті країни практично на рівних з чоловіками. Така ситуація склалася в країні після закінчення Другої світової війни. Активний вихід жінок на ринок праці в повоєнні роки був багато в чому вимушеним, і все ж його результати пішли на благо розвитку економіки. У країні чимало талановитих жінок- лікарів, вчених і керівників, які у разі збереження старих гендерних стереотипів були б змушені залишатися в ролі домашніх господинь.

На сьогоднішній день, за даними Світового банку, в Білорусі працює 70% чоловіків і 62% жінок у віці від 15 до 64 років. Іншими словами, чоловіки і жінки представлені на ринку праці майже на рівних. Чи означає це, що нам вдалося повністю подолати гендерну дискримінацію, і на білоруському ринку праці баланс повністю дотриманий? На жаль, це твердження не зовсім вірне. Заробітки жінок в Білорусі на 26% нижче, ніж заробітки чоловіків. Слід зазначити, що і в більшості розвинених країн зберігається розрив у заробітних платах, однак він не настільки великий, як у Білорусі, і становить у середньому 20%.

Почасти збереження різниці в заробітках можна пояснити тим, що природні відмінності в поведінці між чоловіками і жінками диктують їх становище на ринку праці. Так, чоловіки як істоти, більш схильні до ризику і менше бояться втрат, частіше стають підприємцями. Саме завдяки любові до ризику вони більш успішні не тільки в ролі бізнесменів, але і в ролі менеджерів . З іншого боку, жінки більш успішні в дипломатії та вирішенні конфліктів . Як показують експериментальні дослідження, при проведенні переговорів жінки більш альтруїстичні і налаштовані на пошук взаємоприйнятного компромісного рішення. Чоловіки ж, як правило, більш егоїстичні і схильні підходити до спірного питання з позиції сили. Таким чином, залучення жінок на роль переговірників з вирівнюванням дисбалансу по заробітках могло б значно поліпшити ситуацію у сфері розвитку бізнесу.

Особлива роль у жінок і в економічному розвитку. Багато міжнародних організацій , які займаються боротьбою з бідністю в країнах, що розвиваються, наприклад, Світовий банк, у своїх дослідженнях відзначають , що жінки розпоряджаються фінансовою допомогою більш розумно, ніж чоловіки. Наприклад, якщо в бідній сім'ї рішення приймає чоловік, фінансова підтримка з великою ймовірністю буде витрачена на споживання. А от якщо рішення приймає жінка, гроші підуть на те, що можна охарактеризувати як інвестиції. Жінки оплатять щеплення або навчання в школі для дітей, будуть відкладати гроші для великої покупки в майбутньому. Тому фінансова підтримка сім'ям, на чолі яких стоять жінки, є набагато більш ефективною в довгостроковому періоді. Грунтуючись на висновках досліджень, міжнародні організації все частіше надають фінансову допомогу бідним сім'ям одночасно з кампаніями щодо підвищення ролі жінок у прийнятті сімейних рішень.

 


Джерело: tut.by 20 березня 2014


Тегигендерна рівність,   ринок праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.