Чоловікам потрібні сильні жінки

Ми продовжуємо знайомити тебе з поглядом чоловіка-психолога на відносини, шлюб і сім’ю. На цей раз Павел Зигмантович розповідає про те, що говорять чоловіки в своєму колі про слабких жінок.
Чи повинна жінка бути слабкою? Звичайно, ні. Слабка жінка – найгірше, що може трапитися з чоловіком.
Тепер, коли сильний заголовок підкріплений сильним початком (а значить – увага прикута), можна зменшити накал викриття і поговорити спокійно.
Приступимо.
Навколо мене все частіше і більше говорять про те, що жінці правильно (так, так, саме правильно) бути слабкою. Адже така вона подобається чоловікові набагато більше, і, отже, у неї значно більше шансів знайти чоловіка. Та не аби якого, а хорошого.
Як на мене, ця теза помилкова (це я так акуратно висловився). Перш за все тим, що в ній немає чіткого визначення слабкості. Ну і симетрично немає чіткого визначення сили. А це важливо. З цього і почнемо.
Пропоную вважати так – сильна людина, це людина, яка може сам вирішувати виникаючі в її житті питання. Треба її – піти в ЖЕК і домовитися з сантехніком; треба – запрацює на машину; треба – знайде, чим зайняти суботній вечір; треба – скаже “ні”. А якщо не вийде з першого разу – переробить.
Слабка людина – навпаки. У ЖЕК сходити треба, але – “я їх боюся”. Машину треба (ну добре, добре – хочеться), але – “вони ж дорогі”. Вечір зайняти треба, але – “я не знаю, чим зайнятися”. Відмовити треба, але – “не вийшло”. І так далі, в такому ж руслі.
Очевидно, що сильна людина – це людина, в першу чергу, самостійна. А слабка людина – це людина не самостійна, яка без опори на когось – падає.
Тобто, якщо жінці пропонують бути слабкою, їй пропонують бути несамостійною, нестійкою і просто залежною від чоловіка. По-моєму, це небезпечно в першу чергу для самої жінки.
Наприклад, прислухалася вона до такої поради. Стала несамостійної. Зустріла чоловіка і навіть заміж за нього вийшла. Потім, на жаль, не склалося – розлучилися. Ну і? Куди вона піде? Чим буде займатися? Як буде себе забезпечувати? Доросла людина вона на те й доросла, щоб забезпечувати себе самостійно, не важливо – чоловік ти чи жінка.
А слабка себе забезпечувати не може. Вона може тільки в той чи інший спосіб вибивати подачки від сильної. І сильну через якийсь час це починає дратувати.
Я веду багато тренінгів для чоловіків, і побратими по Y-хромосомі мені багато чого розповідають. Розповідають відверто – на наших тренінгах для чоловіків жінок не буває, можна поговорити відверто.
Так ось – чоловіки, які зустрічалися, жили або зараз живуть зі слабкими жінками, цими жінками дуже незадоволені.
Все просто – чоловік поруч з такою жінкою живе півтора життя мінімум. Своє – і її. Наприклад, відвозить в техобслуговування не тільки свою машину, але і її. Йде за довідками до чиновника не тільки для себе, але і для неї.
І все б добре, якби це було час від часу, – врешті-решт, для того і потрібен шлюб, щоб допомагати один одному в тому числі і в таких питаннях. Але ж описане відбувається не час від часу, а постійно!
У підсумку, чоловік вибирає або рішення чергових питань жінки або, наприклад, роботу. Зрозуміла справа, що багато хто вибирає рішення чергових питань слабкої жінки (спробуй не вибрати – вона тобі мозок так винесе, до нового року не оговтаєшся).
І це обтяжує. Не питання допомогти своїй жінці, ні разу. Чоловік він і є чоловік – він вирішує всі проблеми. Питання в тому, що за цю допомогу чоловік платить відмовою від власного життя.
До певного рівня ця ціна цілком влаштовує – будь-який шлюб в обов’язковому порядку вимагає деякої відмови від колишніх свобод і вольностей, від власного життя. Тому, до певного рівня проблем не виникає. Але коли перевищують цей рівень …
Втім, вистачить. Я вже втретє збираюся повторити думку про те, що погана не сама допомога як така, а то, що жінка відмовляється від самостійності. Всі, хто бачив перші два рази, вже все зрозуміли.
Решта … Розтягнуть замітку по мережі і будуть сварити мене, роблячи дармову рекламу.
Так ось – про слабких жінок. Чоловікові, насправді, потрібна сильна жінка, яка може бути поруч у скрутну хвилину.
Ось проста побутова ситуація – чоловік захворів. Не на грип, або застуду. А серйозно захворів, на півроку. Як себе поруч з ним буде вести слабка жінка, яка сама може тільки Вконтакте сидіти? Ось ось…
А сильна допоможе, підтримає і чоловік знову встане на ноги.
Саме тому чоловіки люблять сильних жінок. З ними сили чоловіка множаться, з ними можна зробити більше. Зрештою, з ними є про що поговорити – що саме по собі є цінним.
Я вже кілька років помічаю – дорослі чоловіки в віці “за тридцять” дуже мало цікавляться молоденькими студентками. Таким чоловікам цікаві жінки їх віку. Такі, які себе зробили – з професією, тверезим поглядом на світ, хорошим розумом і пристойним досвідом.
Чому так? Тому що чоловік і жінка – природні союзники. І відносини в шлюбі, як я неодноразово писав, це відносини союзників.
А в парі “сильний чоловік – слабка жінка” немає союзництва. Є тільки відносини “донор – реципієнт” (як і в парі “сильна жінка – слабкий чоловік”). Такі відносини вигідні лише для однієї сторони, та й то – недовго. Ось дорослі чоловіки і не хочуть витрачати час на такі безперспективні відносини.
Хтось напевно захоче заперечити, мовляв, чоловіки бояться сильних жінок. Це не так. Чоловіки не люблять владних жінок (рівно як і жінки не люблять владних чоловіків).
Просто в повсякденній мові поняття “сильний” і “владний” (а так само “слабкий” і “покірний”) міцно злиплися і не всі їх розрізняють. А розрізняти – корисно.
Джерело: blik.net.ua 25 липня 2016
Додати коментар Коментарi (0)