Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Біотехнології – для дівчат: STEM is FEM познайомив із галуззю українських школярок

22 дівчинки з усієї України прийняли участь у першому модулі освітнього проекту STEM is FEM та намагалися визначитись – чи хочуть вони пов’язати своє майбутнє життя із Біотехнологіями, передає УНН.

Проект STEM is FEM — освітня благодійна ініціатива популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат, розповідає один з ініціаторів проекту, IT-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв.

“Біотехнології — надзвичайно важлива, складна та цікава галузь, що створює та формує майбутнє вже сьогодні. Авжеж, ми не могли вкласти в один модуль довжиною у вікенд всі напрацювання галузі з більш ніж 200-річною історією. Мета проекту STEM IS FEM в іншому — віднайти цікаві факти, показати, як індустрія функціонує зсередини та познайомити дівчат з успішними жінками-біотехнологами, що зможуть замотивувати учасниць пов’язати своє професійне життя з цим напрямком науки”, — говорить Токарєв.

У вересні благодійна ініціатива оголосила всеукраїнський онлайн конкурс для дівчат на тему Біотехнології. Анкету на сайті проекту заповнили майже 100 учасниць. 22 дівчинки змогли потрапити у Київ на освітній модуль. Учасниці представили різні регіони: Київ, Запоріжжя, Суми, Маріуполь, Одесса, Сєвєродонецьк, Хмельницький, Черкащина, Рівненщина.

В перший день учасниці зустрілись із мотивуючими спікерами проекту — жінками, які досягли великих кар’єрних успіхів та посад. Перед дівчатами виступили Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Інна Мєтєлєва, екс-виконуюча обов’язки мінагрополітики Ольга Трофімцева та інші.

“Дуже важливо, аби жінки обов’язково були у кожній системі, адже вони здатні запропонувати новий погляд. Не менш важливо, аби у систему обов’язково вливалась нова кров. Коли людина в одній сфері працює більше 15 років, в неї відключається критичне мислення, все стає сірим, здається, що знаєш усі відповіді. Так нового не знайти. Для цього необхідні перетини різних галузей, нові зустрічі, нові люди із новими поглядами”, — сказала у своєму виступі Зоряна Скалецька.

Дівчата відвідали профільні установи, аби на власні очі побачити, як може виглядати їх робота, якщо вони оберуть для себе напрям біотехнологій. Бізнесову сторону галузі представила генетична лабораторія DIAGEN. Тут дівчата самостійно визначили свою групу крові та резус, отримавши свій перший досвід справжніх лабораторних дослідів. Наукову сторону галузі продемонстрував учасницям Інститут Фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, де дівчат познайомили із особливостями роботи та досягненнями у галузі.

Освітні модулі для учасниць провела популяризаторка науки, клітинний біолог Ольга Маслова. На другий день у дівчат була можливість поставити свої запитання жінкам, які безпосередньо працюють у галузі біотехнологій в різних країнах.

Також учасниць очікував ще один конкурс. Два дні учасниці намагались знайти власну відповідь на питання, яке все ще стоїть перед сучасною науковою спільнотою — як “виростити” дієздатний людський орган у лабораторних умовах. Переможницею стала шістнадцятирічна Наталія Снігур з Одеси, яка розповіла про можливості створення трахеї із стовбурових клітин кісткового мозку. Вона отримає участь у найбільшому польському STEM-саміті для жінок — Women in Tech Perspectywy. Друге місце між собою розділили Софія Хондока із Володимирця та Єлізавета Сітнікова з Києва. Дівчата отримали книжкові набори із виданнями про науку і розвиток.

У листопаді розпочнеться конкурс на участь у другому освітньому модулі проекту, присвяченому темі IT.


Джерело: unn.com.ua 24 жовтня 2019


Тегигендерна рівність,   освіта,   права жінок,   права дівчат,   STEM is FEM

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.