Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Актриса з Ірану отримає 50 ударів батогом за поцілунок в щоку в Каннах

Група студентів закликала іранський суд покарати актрису Лейлу Хатамі, яка поцілувала в щоку президента Каннського кінофестивалю Жиля Якова

У своїй петиції учні одного з іранських університетів заявили, що Хатамі заслуговує публічної прочуханки, оскільки її поведінка не відповідає релігійним переконанням іранців.

"Ми просимо покарати Лейлу Хатамі за її неналежну поведінку, оскільки вважаємо, що, поцілувавши "чужого" чоловіка, актриса образила почуття віруючих" - йдеться в петиції. Якщо суд вирішить, що актриса винна, їй може загрожувати до 50 ударів батогом , повідомляє The Telegraph.

Раніше влада країни заявила, що поведінка актриси на фестивалі є неприйнятним і являє іранських жінок в поганому світлі. Більше того, заступник міністра культури ІРІ Хоссейн Нушабаді заявив, що сама присутність Хатамі на кінофестивалі не відповідає релігійним переконанням. Згідно законам шаріату, які діють в Ірані після Ісламської революції, жінка не має права торкатися до чоловіка, який не є членом її сім'ї. Президент фестивалю Жіль Яків, в свою чергу, виступив на захист актриси, заявивши, що поцілунок в щоку не може бути предметом для суперечки, оскільки є цілком традиційним жестом на Заході.

Це вже не перший випадок, коли дії іранських актрис викликали несхвалення влади. Так, в 2012 році актрису марза Вафамехр засудили до 90 ударів батогом за роль у фільмі "Мій продажний Тегеран". Схемки фільму викликала несхвалення серед громадськості, оскільки в деяких сценах Вафамехр з'являється з поголеною головою і без хустки. Проте покарання так і не було виконано.


Джерело: Сегодня 24 травня 2014


Тегиправа жінок,   Іран

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.