Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

“Гендерна рівність – питання сталого розвитку країни”, – Оснат Лубрані

В інтерв’ю програмі “Точки дотику” Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані розповіла, що в Організації Об’єднаних Націй мають намір продовжувати співпрацю з українським урядом, зокрема в тому, що стосується реформ, спрямованих на просування прав людини та гендерної рівності.

“Для ООН гендерна рівність і доступ жінок до влади так само важливі, як питання захисту прав людини і встановлення справедливості – для стійкого розвитку країни. Якщо держава хоче розвиватися, жінки повинні бути більше залучені в життя суспільства. Для цього тут є всі можливості, а головне – бажання! Я зустрічала в Україні жінок, які активно залучені в роботу парламенту, громадянського суспільства. Вони працюють над питаннями гендерної рівності. У цьому напрямі ми помічаємо значний прогрес. Ми теж працюємо в цьому напрямку з різними спільнотами й місцевими асоціаціями. Як приклад залучення чоловіків можу привести проект HeForShe – рух солідарності за рівність статей, створене організацією “ООН-Жінки”. Його головна мета – зробити так, щоб чоловіки теж ратували за права жінок”, – повідомила пані Лубрані.

Крім того, Координатор системи ООН в Україні відзначила позитивні зміни в тому, що стосується децентралізації та реформи сфери охорони здоров’я. За останні 4 роки в результаті співпраці з ООН процес медичних закупівель в Україні став більш відкритим, прозорим і ефективним.

“Уряд отримує можливість значно оптимізувати витрати бюджетних коштів – 68 мільйонів доларів вже було зекономлено. Це стосується і закупівель ліків від рідкісних хвороб, в цій сфері ми теж активно співпрацюємо. В результаті нам важливо створити систему й відповідні структури, які в майбутньому стануть незалежно займатися цими питаннями в Україні”, – пояснила представниця Програми розвитку ООН.

Дипломат також наголосила, що важливим напрямком співпраці останні 5 років є полегшення життя цивільного населення на сході України. Водночас у ООН вважають важливим надати допомогу всім нужденним незалежно від місця їхнього проживання у визнаних міжнародною спільнотою кордонах України.

“Гуманітарний напрям зайнято порятунком життів людей, їхнім виживанням. Окрім захисту інтересів, ми надаємо базову допомогу: їжу, медикаменти, підтримку під час зимового періоду, ремонт пошкоджених будинків і місцевої інфраструктури. Але захист інтересів цивільних теж дуже важливий. Ми надаємо гуманітарну допомога по обидва боки контактної лінії, адже люди всюди залишаються людьми і страждають від тих же обставин. Поки конфлікт не закінчиться, ці люди покладаються на нашу допомогу. Ми хочемо полегшити їхнє життя. Я сама кілька разів була в пункті перетину кордону в Станиці Луганській, мені боляче бачити, як жінки і діти, люди з інвалідністю або літні люди змушені стояти годинами на переході, який раніше займав півгодини. Ми намагаємося знайти рішення для таких побутових питань, як пенсія, яку сьогодні треба отримувати за фактичною прописку. А ще працюємо над спрощенням процедури перетину кордону. Адже, попри труднощі, ми хочемо, щоб люди продовжували підтримувати контакти з рідними та друзями”, – повідомила Оснат Лубрані.


Джерело: uatv.ua 10 липня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.