Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

ЮНІСЕФ виділить 76 мільйонів доларів на допомогу дітям-рохінджа в Бангладеші

Для того, щоб подолати кризу біженців у південних районах Бангладешу, ЮНІСЕФ виділить 76,1 мільйонів доларів США

Більше 60% з 500 000 біженців-рахінджа, що втекли з М’янми починаючи з 25 серпня — діти. Більшість з них зараз живе в умовах антисанітарії у самотужки зроблених таборах і поселеннях у районі Кокс Базар у Бангладеші,- повідомляє прес-служба ЮНІСЕФ.

Велика частина дітей не мають щеплень проти поліомієліту. З жовтня ЮНІСЕФ планує провести масштабну кампанію щеплень серед дітей проти холери. За ці та попередньо надані кошти ЮНІСЕФ планує:

►Поставляти чисту воду та засоби гігієни.

►Кампанії з вакцинації

►Задовольнити харчові потреби 4500 дітей, які страждають від недоїдання

Нагадаємо, що з кінця серпня в М’янмі урядові війська вбили як мінімум 400 представників етнічної меншини рохінджа, які сповідують іслам. Конфлікт між рохінджа і урядом розгортається вже кілька десятиліть.

Великобританія в 1940-х роках пообіцяла дати незалежність майже всім національним околиць Бірми (колишня назва М’янми), в тому числі національного штату Аракан або Ракхайн, де живуть півтора мільйона рохінджа. Не отримавши незалежність, сім штатів, в тому числі Ракхайн, не визнали новий уряд М’янми і тільки останнім часом вдалося переконати їх припинити вогонь. М’янма називає їх незаконними мігрантами і ісламськими бойовиками, які підтримують міжнародні терористичні організації.

Восени 2016 році конфлікт загострився, а в кінці серпня 2017 року бійці угруповання «Армія порятунку Аракан рохінджа» напали на 30 армійських об’єктів і поліцейську ділянку. Внаслідок цього було вбито 15 людей. Таким чином вони помстилися за переслідування рохінджа. У відповідь влада заарештувала сотні представників рохінджа, а першого вересня заявила про вбивство приблизно 400 бойовиків і 17 випадково загиблих мирних жителів. Ні Бангладеш, ні Малайзія, ні Індія не бажають залишати у себе біженців.

Великобританія зажадала розглянути положення рохінджа на спеціальному засіданні Радбезу ООН, але пропозиція відкинув Китай.

Державним радником М’янми зараз є Аун Сан Су Чжі, яка отримала Нобелівську премію миру за боротьбу за демократичні цінності і фактично керує країною.


Джерело: Громадське радіо 03 жовтня 2017


ТегиЮНІСЕФ,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.