Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Змінили порядок перетину лінії розмежування для дітей до 16 років

В Україні з 29 жовтня зміняться правила перетину лінії розмежування для дітей віком до 16 років на Донбасі. Відповідну постанову ухвалив Кабмін.

Про це сказав в інтерв'ю LIGA.net речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

«Для того, щоб дитина змогла перетнути лінію розмежування, їй необхідний буде паспорт громадянина України або закордонний паспорт, або проїзний документ дитини також може використовуватися», - сказав Демченко.

За його словами, зараз міграційна служба не видає проїзних документів.

«Але ті документи, які були видані раніше, є дійсними, також із ними діти мають право перетинати лінію розмежування», - уточнив Демченко.

Чиновник підкреслив, що дітям перетнути лінію розмежування в напрямку тимчасово окупованої території Донбасу можна буде тільки за цими документами із 29 жовтня. До цього періоду - за умови пред'явлення свідоцтва про народження.

«Є моменти, коли діти не мають паспортів, тому прикордонники пропускатимуть їх за свідоцтвами про народження в напрямку підконтрольної території України для того, щоб люди могли здати документи на отримання паспорту або закордонного паспорту залежно від віку», - сказав Демченко.

Спікер Держприкордонслужби додав, що в разі їх повернення на тимчасово окуповану територію, прикордонники пропускатимуть дітей за наявності довідки, яку видає міграційна служба про те, що були здані документи на отримання паспорту або закордонного паспорта.

«Люди можуть приїхати, здати документи на паспорт, повернутися, маючи при собі цю довідку. Коли вони вже поїдуть безпосередньо отримувати паспорт, то вони також показують цю довідку або фактично свідоцтво про народження, і перетинають в такий спосіб лінію розмежування», - розповів Демченко.


Джерело: Слово і діло 01 жовтня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   захист прав дитини,   ООС

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".