Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

За останні 8 місяців на Донеччині стало майже вдвічі більше дітей, постраждалих від війни

В Донецькій області зареєстровані вже 15 779 дітей зі статусом постраждалих від війни. З них 75 мають контузії та каліцтва.

Про це заявив очільник Донеччини Павло Кириленко на виїздному засіданні комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України в Краматорську.

Заяви на отримання статусу продовжують подавати.

Наприклад, у квітні цього року журналісти Вільного радіо писали про 8784 дітей, постраждалих від війни. Тобто, цифра зросла майже вдвічі.

Приймають заяви на оформлення статусу в управліннях соціального захисту. Однак пільг для цих дітей досі немає.

Нагадаємо, статус дитини постраждалої від війни запровадили в міністерстві соціальної політики без будь-яких виплат. Відповідно до заяв представників відомства, після оцінки загальної кількості пільговиків, їм мали б надавати допомогу від держави. Та конкретних термінів підрахунків не назвали.

Зазначимо, щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, батькам, або особисто дитині з 14 років, необхідно звернутися до служби у справах дітей із заявою. В заяві має бути пояснення обставини, за якої неповнолітній може отримати цей статус. Зазначимо, якщо підліток був під час військових дій на Донбасі та постраждав до 18 років, а зараз він вже повнолітній, то все одно має право на цей статус.

До заяви необхідно також додати перелік документів:

Копію свідоцтва про народження дитини;
Копію посвідчення заявника;
Довідку про взяття дитини на облік як ВПО, або будь-який документ, який підтверджує проживання в населеному пункті, де проходили бойові дії;
Висновок від місцевого Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді про оцінку потреби у соціальних послугах;
Копії заяви про вчинення кримінального правопорушення проти дитини, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття справи та висновок експерта за результатами судової експертизи або виписка з медичної картки дитини із зазначенням діагнозу(лише у випадку фізичної травми дитини).
Заяву розглядатимуть протягом місяця.


Джерело: Вільне радіо 13 грудня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.