Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Щонайменше 147 дітей загинули та 392 були поранені в результаті збройного конфлікту на Донбасі - ООН

Щонайменше 147 дітей загинули та 392 були поранені за шість років в результаті збройного конфлікту на сході України. Про це інформує моніторингова місія ООН з прав людини.

“З 14 квітня 2014 року по 31 травня 2020 року щонайменше 147 дітей (98 хлопчиків та 49 дівчаток) загинули та 392 (237 хлопчиків, 139 дівчаток та 16 дітей, стать яких поки не встановлена) були поранені в результаті збройного конфлікту на сході України”, — йдеться в заяві місії.

Повідомляється, що близько 60% випадків загибелі або поранення серед дітей (92 загиблих та 236 поранених) сталися внаслідок артилерійських обстрілів та обстрілів із стрілецької зброї та легких озброєнь.

Ще 32,4% (39 загиблих та 136 поранених) — внаслідок мінних інцидентів та поводження з вибухонебезпечними залишками війни; та 6,7% (16 загиблих та 20 поранених) — внаслідок інших інцидентів, пов’язаних з конфліктом, або коли точні причини загибелі або поранення поки ще не встановлені.

“Ми закликаємо всі сторони збройного конфлікту суворо виконувати свої зобов’язання відповідно до міжнародного права щодо захисту дітей під час збройного конфлікту. Кожна дитина має право на захист і заслуговує на мирне дитинство”, — наголосили в місії.

Зазначається що діти, які загинули на борту рейсу MH17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року, не зазначені в цій статистиці.

Нагадаємо, у Міжнародний день захисту дітей, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лоттою Сільвандер.


Джерело: УНН 02 червня 2020


Тегиправа дитини,   ООН,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.