Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Що робити з булінгом та поборами у школі: пояснення освітнього омбудсмена

В Україні все частіше виникають скандали через булінг учнів у школах та побори з батьків. Що з цим робити та чи можуть батьки звертатися до поліції – читайте пояснення освітнього омбудсмена.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов наголошує, що частішають і випадки булінгу через зовнішній вигляд учнів, що неприпустимо.

“Часто чую від прихильників шкільної форми: “Дай їм волю, будуть у купальних костюмах ходити на уроки…”. Я був директором школи протягом десяти років, жодного разу не бачив учнів або учениць в настільки зухвалому одязі", – каже Горбачов.

Він погодився, що, звичайно, школярі одягаються не так, як старше покоління. До прикладу, вони можуть волосся пофарбувати в яскравий колір тощо.

Але яке вчителю до цього діло, як вчителю? Дітей треба сприймати такими, як вони є. Не намагатися тут і зараз перевиховувати. Бо виховують не слова, а вчинки, – заявив освітній експерт.

Чи варто вчителям через зовнішній вигляд дитини звертатися до батьків? Горбачов вважає, що цього робити не варто. За його словами, питання щодо одягу дитини вирішуються трьома словами – охайно, зручно, відповідно до сезону.

“Без сумніву, вчитель має право вимагати, щоб дитина була в чистому одязі. Або звернути увагу, якщо дитина у грудні прийшла у школу без куртки. І це єдина причина телефонувати батькам стосовно одягу – якщо дитина одягнена не по сезону”, – зазначив він.

Приклад з булінгом у школі! Директорка Соснівського ліцею №2 Наталія Щербань під час розмови з 10-класниками дозволяла собі некоректні висловлювання про зовнішній вигляд учнів.

Зокрема, вона дорікнула підліткам, що вони носять спортивні та діряві штани. А одній зі школярок вона звернула увагу на целюліт. Деталі – читайте за цим посиланням.

Як реагувати на булінг в школі? Сергій Горбачов вважає, що найголовніше – не мовчати.

Так, за його словами, якщо учень є жертвою булінгу, то йому потрібно звернутися до вчителя та із заявами – до керівника закладу освіти. І обов’язково – спиратися на факти.

Якщо людина відчуває, що її цькують, треба збирати факти. Це можуть бути документи, свідчення тих, хто бачив ці події. Якщо бачите, як ваші права або права іншої людини порушуються, ви маєте право це зафіксувати за допомогою аудіо чи відеозапису, – зазначив експерт.

Побори у школі: що робити батькам

В соцмережах батьки часто скаржаться на побори батьківських комітетів у школах. Але куди на них скаржитися?

Освітній омбудсмен, перш за все, радить батькам не здавати гроші у школи. Звісно, важко опиратися тиску, і не всі на це наважуються. Але, якщо вже вимагають гроші, то треба поставити до відома директора.

Медійне висвітлення непогано працює, бо мало кому хочеться стати об'єктом прискіпливої недоброзичливої уваги. Якщо і це не допомагає – звернутися в поліцію за статтею "Вимагання", – зазначив він.

Експерт розповів, що адміністрація шкіл гроші вже давно не збирає, бо знають, що це може для них обернутися серйозними неприємностями. Тому це роблять батьківські комітети.

“Вони приходять до інших батьків, мовляв, давай гроші, бо школі не вистачає на санітайзери та серветки, – додав він.

Але Сергій Горбачов каже, що це неприпустимо. Тому він надіслав до комітету Ради лист з пропозицією внести зміни до закону про освіту, щоб зобов'язати керівників шкіл подавати запити про свої потреби, а не збирати гроші з батьків.

І омбудсмен додав, що якщо батьки вже вирішили боротися за свої права, то їм треба бути готовими до того, що на них будуть тиснути. Але треба захищатися самим й допомагати захищатися іншим.

Приклад з поборами у школі! В одній школі на Полтавщині мама зібрала гроші на чайник для класу. Але батьки однієї учениці не здали гроші через фінансові проблеми. І вчителька заборонила їхній дитині набирати воду з чайника.


Джерело: 24 канал 11 травня 2021


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   булінг

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми