Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Вчені пояснили, чому у дітей в бідних сім`ях погана пам’ять

Вчені з Канади з’ясували, що рівень доходу сім'ї пов’язаний з деякими когнітивними функціями дітей. Виявляється, стрес і доступ до ресурсів можуть впливати на важливу частину мозку — гіпокамп.

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Торонто, рівень доходу сім'ї пов’язаний з когнітивними здібностями дитини.

Вчені проаналізували дані про понад 700 дітей, підлітків і молодих людей, враховуючи результати їх тестів на словниковий запас і пам’ять, а також інформацію про дохід їх сімей.

Після цього вчені оцінили інформацію МРТ учасників дослідження.

Як виявилося, діти з сімей з нижчим доходом в середньому показували гірші результати в тестах на пам’ять і мовні здібності на відміну від своїх однолітків, які жили в сім'ях з більш високим доходом.

Вчені пов’язують це з впливом соціально-економічного статусу сім'ї на гіпокамп — частину мозку, яка відповідає за пам’ять і мовні здібності.

«Ми виявили — що робить цей результат новим — те, що саме передній гіпокамп пов’язаний з відмінностями у пізнанні, залежними від доходів», — заявляють автори роботи.

Дослідники дійшли висновку, що стрес і доступність матеріальних і нематеріальних ресурсів можуть впливати на розвиток переднього гіпокампу у дитини. Оскільки в сім'ях з низьким доходом діти часто схильні до стресу, не кажучи вже про доступ до ресурсів, саме фактор стану сім'ї може впливати на когнітивні здібності дітей.

«Батьки з сімей з більш високим доходом мають більше можливостей брати відпустку і з меншою ймовірністю будуть працювати на кількох роботах. Вони також, як правило, можуть забезпечити своїм дітям участь у навчальних програмах і повноцінне харчування», — пояснюють учені.


Джерело: Новое время 14 серпня 2020


Тегиправа дитини,   освіта,   психологія,   виховання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.