Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В уряді розповіли про проблеми системи інтернатів в Україні

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба в ефірі програми «Ніні Вже» розповів подробиці. Він повідомив, які проблеми існують в цій сфері.

Систему інтернатів, яка склалася в Україні, чиновник охарактеризував як невільну. Будівництво цих установ в основному проводилося в роки СРСР. З цього часу зафіксовані неодноразові випадки насильства, в тому числі сексуального.

Люди, які виросли в інтернаті в подальшому не готові наслідувати модель сім’ї. Ця установа, на думку чиновника, не вирішує проблему, а створює рух по колу. Після виходу з інтернету багато хто потрапляє до в’язниці, живе на вулиці. За словами Кулеби, це слід змінити.

В Україні зараз на інтернатну систему виділяють 12 млрд грн. Ці кошти покривають витрати на приміщення і персонал. Із загальної суми на саму дитину йде тільки 15% грошей. В уряді вважають, що ефективніше витратити буде спрямувати на соціальних працівників і допомогу «неблагополучним» сім’ям.

Надалі інтернати планується закрити. Спочатку 2018 року припинили роботу близько 50 інтернатів. Засоби чиновники витратять на підтримку дітей-сиріт, а також будівництво житла для випускників.

 


Джерело: Ракурс 08 листопада 2019


Тегидіти-сироти,   усиновлення,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.