Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В уряді планують прибрати не діючі норми щодо усиновлення дитини з пологового будинку

Депутати Верховної Ради підтримали за основу проект закону № 6350, який скасовує «мертві» норми щодо відпустки у разі усиновлення дитини з пологового будинку.

У пояснювальній записці зазначається, що за законом, залишена в пологовому будинку дитина може бути усиновлена лише по досягненню двомісячного віку, у разі якщо біологічні батьки або інші родичі не візьмуть дитини в сім'ю.

Таким чином, норми Сімейного кодексу України (СКУ) про відпустку у разі усиновлення з пологового будинку не працюють в реальності.

З СКУ забирається норма, за якою жінки після усиновлення дітей з пологового будинку мають право на 56 днів відпустки (70 днів у разі усиновлення двох і більше дітей).

В такому разі на відпустку має право будь-яка особа незалежно від статі в разі усиновлення дитини. Якщо усиновителі є подружжям, то відпустка надається одному з них.

 


Джерело: Ukr.Media 17 сiчня 2019


Тегиусиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.