Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні пропонують 4 червня вшанувати пам'ять дітей, які загинули внаслідок агресії РФ

Група народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді проєкт постанови №5343, яким пропонується 4 червня, у Міжнародний день дітей — безневинних жертв агресії, вшанувати пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ..

Текст проєкту постанови "Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України" оприлюднений на сайті Верховної Ради.

"Основною метою прийняття постанови є вшанування на державному рівні в Міжнародний день дітей — безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України", - йдеться у пояснювальній записці.

Як зазначають автори ініціативи, з початку нападу Росії на Україну на території Донецької та Луганської областей, загинули понад 240 дітей, ще 56 пропали безвісти, отримали поранення і травми, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.

Проєкт містить рекомендації Кабінету Міністрів - у двотижневий термін з дня ухвалення постанови розробити та затвердити план заходів щодо вшанування на державному рівні пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Місцевим органам виконавчої влади парламентарії мають намір надати рекомендації вшанувати на місцевому рівні пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України шляхом найменування навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, топонімічних об’єктів.

Державний комітет телебачення і радіомовлення у разі ухвалення проєкту повинен буде організувати тематичні теле- і радіопередачі присвячені вшануванню пам’яті дітей, загиблих внаслідок збройної агресії РФ проти України.


Джерело: УКРІНФОРМ 09 квiтня 2021


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.