Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні діти отримали право звертатися до Комітету з прав дитини ООН

Вчора Верховна Рада ратифікувала факультативний протокол до конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень. Протокол набирає чинності для України через 3 місяці з дати здачі на зберігання ратифікаційної грамоти, згідно із законопроектом.

До протоколу також додано заяву^"Україна заявляє, що на період тимчасової окупації частини території України - Автономної Республіки Крим і Севастополя - в результаті збройної агресії Російської Федерації і до повного відновлення конституційного порядку і ефективного контролю України на цій окупованій території, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей України застосування та виконання Україною зобов'язань за Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень за вказаною окупованій і неконтрольованої українською владою території України обмежено і не гарантується ", - йдеться в ньому.

Метою протоколу є збереження можливості звернення дітей або їх представників до комітету з прав людини з індивідуальними заявами про порушення державою-стороною їх прав, закріплених в Конвенції та перших двох факультативних протоколах до неї.

Головним субєктом виконання є Міністерство соціальної політики.Також є застереження щодо неможливості гарантування забезпечення прав і свобод дитини, в тому числі передбачених Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо процедури повідомлень на окупованих та непідконтрольних українській владі територіях.

CRIN підготували інстукцію по механізму подачі скарг в рамках Конвенції про права дитини, яку ми додаємо для ознайомлення.

 

 

 

Джерело: Українські новини 17 березня 2016


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   ООН

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.