Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні 39 тис. дітей отримали статус постраждалих унаслідок бойових дій

В Україні 39 тис. дітей отримали статус постраждалих унаслідок бойових дій. 190 тис. дітей стали вимушеними переселенцями у зв'язку з бойовими діями на Донбасі, повідомляється у доповіді уповноваженого Верховної Ради з прав людини про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2019 рік, який було презентовано в Донецькій обласній державній адміністрації.

"За даними Мінсоцполітики, станом на 31 грудня 2019 року зареєстровано понад 190 тисяч дітей, які отримали статус ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ІФ). Водночас статус дитини, яка постраждала внаслідок бойових дій отримали всього 39 тисяч осіб, що становить лише 20%", - зазначено в повідомленні Донецької ОДА.

Крім того, представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський уточнив, що під час переговорів вдалося звільнити з окупованих територій 345 осіб.

"Завдяки перемовинам вдалося з тимчасово окупованої частини Луганської області прийняти 332 ув’язнених і 13 - з тимчасово окупованої частини Донецької області. Ці люди відбували покарання на окупованій території та їх термін сплив. У такий спосіб реалізовано право на захист та свободу людини", - наголосив він.

Лисянський уточнив, що омбудсмен Людмила Денісова відвідує Донбас щомісяця. Загалом було здійснено 66 моніторингових візитів щодо дотримання соціальних прав людини в умовах децентралізації, підбито підсумки та внесено конституційне подання. Всього за порушення прав людини на посадових осіб різного рівня складено 41 адміністративний протокол.

 


Джерело: Інтерфакс-Україна 11 серпня 2020


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.