Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Українців посадять у в`язницю за відмову від вакцинації дітей: існує чітка схема

Батьки, які відмовилися вакцинувати дітей від кору, несуть кримінальну відповідальність в разі ускладнень або смерті від хвороби.

Про це розповіла Світлана Клочко, експерт із захисту прав дітей.

"Коли дорослі приймають рішення про вакцинацію, повинні розуміти, що є їх права, є права дитини. Існує чітка схема, коли батьки можуть відмовитися від щеплень, а коли ні. Якщо у дитини є протипоказання, то на підставі результатів медичного огляду можна написати відмову. Але якщо такої довідки немає, батьки зобов'язані вакцинувати дітей. У статті 150 Сімейного кодексу зазначено, що опікуни несуть відповідальність за дітей і піклуватися про їх фізичний та духовний стан. Тому, якщо порушили правила і норми, визначені з метою запобігання епідемічних захворювань та боротьби з ними, що призвело до тяжких наслідків або смерті дитини, можуть бути покарані штрафом до 1700 грн, арештом до 6 місяців або обмеженням волі до 3 років. Про це зазначено у статті 325 Кримінального кодексу України", - пояснює Клочко.

Експерт переконана, що кожна дитина має право на життя і батьки зобов'язані вжити всіх заходів, щоб уберегти його здоров'я.

Раніше повідомлялося, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про зміни, які відбудуться в медицині в 2019 році.

Уляна Супрун зазначила, що всі аптеки, які беруть участь у державній програмі "Доступні ліки" перестануть отримувати фінансування з держбюджету. Їх буде фінансувати Національна служба охорони здоров'я. Міністр заявила, що гроші на цю програму у Національній службі охорони здоров'я вже є, і вони виділені до кінця поточного року

"Для цього пацієнт повинен отримати у свого сімейного лікаря електронний рецепт на необхідні йому медикаменти, далі цей рецепт з Інтернету передається у всі аптеки країни, що працюють за програмою "Доступні ліки", відразу, і пацієнт в будь-якій аптеці за пред'явленням свого паспорта зможе отримати ці ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою", - сказала Уляна Супрун.

 


Джерело: znaj.ua 25 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   здоров'я дітей,   вакцинація,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.