Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Удосконалено нормативно-правову базу у сфері усиновлення

Як нагадує «Урядовий портал», 10 липня 2019 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».

Нормами зазначеної постанови передбачено введення обов’язкової підготовки для громадян України, які виявили бажання усиновити дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, удосконалення роботи служб у справах дітей з кандидатами в усиновлювачі щодо ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, та створення постійно діючої комісії з питань міжнародного усиновлення.

Реалізація акта забезпечить максимальну відкритість і прозорість процедури усиновлення, мінімізує корупційні ризики і корупційні складові в процесі усиновлення, а також забезпечить врахування найкращих інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Уряд схвалив Постанову про державну допомогу при усиновленні. Уряд урегулював питання соцзахисту громадян, які отримують державну соціальну допомогу. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.

Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка передбачає, що:

надання права на отримання державної допомоги при усиновленні дитини усиновителям, які усиновили дитину, батьки якої дали згоду на її усиновлення;

надання права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям без зменшення її розміру родинам, до складу яких входять особи, які здійснюють догляд за хворими дітьми.

«Прийняття зазначеної постанови дає змогу привести порядки призначення і виплати державних допомог у відповідність до норм законодавства та забезпечує комплексне врегулювання питань соціального захисту громадян, які отримують державну допомогу», – йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

До інших новин. У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 10395 «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (щодо підвищення розміру допомоги при народженні дитини)».

Автори законопроекту зазначають, що у 2014 році в Україні було скасовано диференційований підхід до виплати допомоги при народженні дитини й визначено єдину суму виплати при народженні дитини, незалежно від черговості народження цієї дитини – 41 280 гривень.

Новий законопроект пропонує встановити розмір відповідної допомоги в залежності від того, якою по черговості народилася відповідна дитина.

Законопроектом пропонується викласти статтю 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» у новій редакції.

Пропонується, аби допомога при народженні першої дитини становила 50 000 гривень, які виплачуються таким чином: одноразово у сумі 14 000 гривень і щомісяця протягом трьох років у розмірі 1000 гривень.

Допомога при народженні другої дитини становить 75 000 гривень, які виплачуються одноразово у сумі 21 000 гривень і щомісяця протягом трьох років у розмірі 1 500 гривень.

Допомога при народженні третьої та наступної дитини становить 100 000 гривень, які виплачуються одноразово у сумі 28 000 гривень і щомісяця протягом трьох років у розмірі 2 000 гривень.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.


Джерело: paralel-media.com.ua 29 серпня 2019


Тегиусиновлення,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.