Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У світі кожні десять хвилин народжується дитина без громадянства, – ООН

Загалом на сьогоднішній день в світі налічується близько 10 мільйонів осіб, які не є громадянами або підданими жодної держави.

Ці люди позбавлені основних прав і привілеїв, зазначає Управління ООН у справах біженців.

«У короткий час ці діти без громадянства стикаються з серйозними проблемами, які будуть переслідувати їх впродовж усього дитинства і приведуть їх до життя в дискримінації, розчарування і відчаю», – заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш, передає Укрінформ.

Він підкреслив, що «жодна дитина не повинна бути особою без громадянства».

За даними організації, особи без громадянства є в будь-якій країні світу і причини його відсутності можуть бути різними. Але головна з них – це дискримінація щодо жінок, окремих етнічних, релігійних груп або груп меншин. Наприклад, в деяких країнах жінки не можуть передавати громадянство своїм дітям.

В УВКБ також нагадали про важливість Конвенції 1954 року про статус апатридів і Конвенції 1961 року про скорочення без громадянства, а також про те, що в минулому році в ООН запустили кампанію з метою покінчити з проблемою відсутності громадянства.


Джерело: ZIK 04 листопада 2015


Тегиправа дітей,   ООН,   громадянство

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок