Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У найтолерантнішій шведській школі заборонили займенники "він" та "вона"

Сенсацією стало введення у шведській школі Egalia в ужиток займенника hen, що заміняє собою традиційні "він" (han) і "вона" (hon).

Слово поширилося, і нещодавно було зареєстровано в онлайн-версії національної енциклопедії. Поступово його починають застосовувати і шведські ЗМІ, відзначає Zelt.

До прикладу, монтера, який заїжджає в Egalia, щоб полагодити електропроводку, називають hen, щоб діти не думали, що монтер - виключно чоловіча професія. У дитячому садку немає жодної книжки з традиційними казками, які теж нав'язують хлопчикам і дівчаткам стереотипи про принців і принцес. Те ж і з іграшками: у закладі немає ляльок, зате присутня сімейна пара жирафів чоловічої статі, що нібито всиновила дитинча крокодила.

Деякі непривітно зустріли введення hen. Наприклад, соціолог та експерт з рівноправ'ю Еліс Клаесон вважає, що нейтральний рід тільки заплутує дітей, які прекрасно інформовані про різницю між хлопчиками та дівчатками. А деякі незадоволені навіть пишуть в Egalia анонімні листи з критикою і погрозами.

Egalia - найрівноправніша підготовча школа в Швеції, яка одночасно викликає масу дискусій у суспільстві. Її мета - виховати в дітях нейтральне ставлення до статі, не вкорінюючи в їхній свідомості гендерні стереотипи. Ідея виникла і була підтримана урядом ще в 1998 році. Її автором стала вихователька Лотта Раялін зі Стокгольма, яка зняла на відео себе і своїх колег під час роботи і виявила, що з дівчатками і з хлопчиками звертаються по-різному, формуючи у дітей гендерні моделі поведінки. Згідно з результатами дослідження, хлопчикам неусвідомлено давали більше свободи і при цьому приділяли більше уваги.

Egalia відкрилася лише в 2010 році - через дванадцять років після початку досліджень. Тепер це найвідоміша підготовча школа в країні.
 


Джерело: gazeta.ua 28 серпня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   мова,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.