Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У США діти борються за право робити щеплення без згоди батьків

США хвиля протестів серед підлітків, які всупереч волі своїх батьків хочуть пройти вакцинацію. Про це розповіли у студії "Сніданку 1+1".

"Все почалося з Етана Лінденбергера. Звичайний американський підліток з Огайо, якому за все життя зробили лише одне щеплення, і те – випадково. Тому що батьки Етана проти вакцинації. Хлопець з ними не погоджувався, але й переконати не міг.

Тому за допомогою та порадою він звернувся до соцмереж. Там визначили, єдиний вихід для хлопця – це дочекатися 18 років і робити собі щеплення. Так він і вчинив", - розповіли у студії.

 

Тепер у соцмережі Reddit багато підлітків питають, як їм зробити щеплення.

 

"Як виявилося, з проблемою Етана у США вже стикалися багато підлітків. Проте американські закони частіше за все забороняють дітям вирішувати, чи робити їм щеплення. Зараз проблему обговорюють в медіа. З’явилися заклики знижувати вік, з якого дитині дозволено вирішувати питання свого здоров'я", - уточнили в ефірі.

Своєю чергою, в Україні трохи інші закони.

"До 15 років батьки самі вирішують, які щеплення робити дитині, а вже від 15 до 18 років, окрім їх згоди потрібна ще згода молодої людини. Я б все ж таки радив переконати батьків в необхідності такого щеплення", - каже адвокат Лаврентій Царук.

 

Домовлятися з батьками також радять лікарі.

 

"Якби до мене прийшла така дитина, яка хоче вакцинуватися, а батьки проти, я би звичайно зв'язався з батьками і намагався з ними переговорити. Тому що в світі вакцинація - це єдиний захист від багатьох інфекцій", - розповів дитячий інфекціоніст Віталій Євтушенко.

У календарі рекомендованих дитячих щеплень від Всесвітньої організації охорони здоров’я зараз 16 пунктів. Стільки ж щеплень роблять і у США. В календарі від МОЗ - щеплень менше, всього десять. Проте батьки часто відмовляються і від них.

 

"Останні роки з’явились захворювання, про які ми раніше навіть тільки у книжках читали. Наприклад, правець або дифтерія, які дуже важко лікуються. Багато людей помирають від цих інфекцій", - додав інфекціоніст.

 

Якщо ж батьки непохитні, медики заспокоюють дітей, які хотіли б вакцинуватися. Дитячі щеплення мають доволі умовний термін, бо усі рекомендовані ВООЗом та МОЗом вакцини можна отримати і після повноліття. Ефект для організму ідентичний.

 


Джерело: ТСН 13 лютого 2019


Тегиправа дитини,   США,   щеплення,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.