Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Маріуполі понад 1,5 тисячі дітей отримали статус постраждалих від воєнного конфлікту на Донбасі: кому саме він надається

Понад 1,5 тисячі дітей в Маріуполі отримали статус постраждалих внаслідок воєнного конфлікту на Сході України. Кому він надається та як його отримати, дізнавалася Олена Уланова.

Людмила Гречанова – мати п'ятьох прийомних дітей. Родина живе на околиці Маріуполя, звідки добре чути постріли і звуки розривів снарядів.

Жінка каже: "Таке відчуття, що у нас на сусідній вулиці артобстріл був, тобто, така ось ситуація. Ось молодший Максим, ми тоді з ним приїхали, він боявся, він не міг спати один. Він спав з нами, тому що він боявся сам перебувати".

Коли почалися воєнні дії, Максиму було чотири. Саме тоді він разом із сестрою потрапив із державного сиротинця до дитячого будинку сімейного типу, який відкрила Людмила.

Хлопчик згадує: "Там стріляли голосно, військові ходили туди-сюди".

Людмила вже оформила усім своїм вихованцям статус постраждалих від збройного конфлікту. Поки що жодних пільг він не надає, каже жінка. Але, сподівається, що це знадобиться їм у майбутньому: "У майбутньому, можливо, буде прийнято якийсь закон Верховною Радою, і діти, можливо, будуть мати якусь пільгу під час вступу, може, щось для оздоровлення".

У спеціальній постанові Кабміну прописали умови отримання статусу дитини, постраждалої унаслідок збройного конфлікту на Сході України. Право на нього мають ті, хто на момент початку АТО був молодшим за 18 років та проживав у Донецькій та Луганській областях, а нині зареєстрований на підконтрольних Україні територіях цього регіону.
"Це діти, які отримали якісь фізичні каліцтва. Також діти, які отримали фізичне та сексуальне насильство, діти, які були в полоні, діти, які отримали психологічне насильство. В основному, ряд звернень до нас – це діти, які постраждали від психологічного насильства", – співробітник Маріупольського управління у справах дітей Тетяна Кубай.

На Донеччині такий статус можна отримати, зокрема, у соціальних службах Маріуполя. Після того, як там перевірять документи, треба звернутися до Центру надання адміністративних послуг.

"Повинні бути оригінали та копії документів, що посвідчують особу заявника, тобто паспорт громадянина України, ідентифікаційний код свідоцтво про народження дитини для якої оформлюється статус. Також потрібно пред'явити документи про реєстрацію місця проживання дитини в межах міста Маріуполя або довідку про реєстрацію дитини, як внутрішньо переміщеної особи, якщо в неї є такий статус", – пояснює начальник Маріупольського центру надання адміністративних послуг Дар'я Колесова.

Також додатково треба надати документи, що підтверджують факт перебування дитини в межах Донецької та Луганської областей під час збройного конфлікту. Це може бути довідка з дитячих установ або медичних закладів. Нині такий статус уже отримали понад півтори тисячі дітей. Майже тисячу пакетів документів ще розглядають.


Джерело: 5 канал 28 сiчня 2019


Тегиправа дитини,   Донбас,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.