Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У МОН розповіли, коли освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу

Освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу на початку листопада. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України, передає УНН.

"Вже на початку листопада освітній омбудсмен та його офіс розпочнуть повноцінну роботу", - йдеться в повідомленні.

"Ми зараз рухаємося за запланованим графіком, дотримуючись усіх термінів. Зокрема, затверджуємо штатний розпис. У нас буде 5 людей в юридичному відділі, буде сектор роботи зі зверненнями, сектор нормативно-правової роботи. Ми вже розпочали роботу над пропозиціями до проєкту Закону "Про повну загальну середню освіту". Там є моменти, які мене як освітнього омбудсмена дуже цікавлять. Є речі та проблеми, які можливо вирішити тільки встановивши нові правила взаємодії в системі освіти, саме тому внесення пропозицій до законів та нормативних документів ми розглядаємо як одне з дуже важливих для нас питань", - сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Омбудсмен також зазначив, що до листопада його офісу необхідно розробити ще дуже багато внутрішніх процедур, напрацювати алгоритми роботи зі зверненнями, адже фактично зараз цього немає.

За словами Горбачова, його офіс також планує щомісяця робити аналітику щодо звернень громадян.

"Ми будемо робити аналітику кожного місяця про те, які звернення надходили, яка тематика, які шляхи вирішення пропонував офіс освітнього омбудсмена. І тут пов’язане питання - побудова взаємодії з міністерством, з Державною службою якості освіти. У нас була вже зустріч із Нацполіцією, вони пропонують зробити меморандум про співпрацю між освітнім омбудсменом і поліцією або ювенальною превенцією, бо наші питання перетинаються. Також плануємо зустріч з уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою", — зазначив освітній омбудсмен.

Нагадаємо, що нову інституцію освітнього омбудсмена запропонувало Міністерство освіти і науки 28 грудня 2018 року. Ціль роботи офісу – захист прав дітей, батьків, вчителів та викладачів. На основі конкурсу, освітнім омбудсменом було обрано Сергія Горбачова.


Джерело: УНН 11 вересня 2019


Тегиправа дитини,   освіта,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.