Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Києві обговорюють реформу інтернатних закладів

Заступник Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна виступила під час триденного семінару-наради «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

Участь у заході беруть Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, Сер Роджер Сінглтон з фундації Lumos (Великобританія), голова Представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс, представники Національної дитячої ради та громадськості.

Семінар-нарада проводиться для представників усіх регіонів щодо реформування інтернат них закладів для дітей. Захід організовано в співпраці з Фундацією Lumos (Велика Британія) та канадським проектом EDGE. Своїм досвідом з представниками регіонів поділяться також міжнародні організації UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині та СОС Дитячі містечка.

У своєму виступі заступник Міністра зазначила, що станом на 1 жовтня 2017 року в Україні є понад 70 тисяч дітей-сиріт або дітей позбавлених батьківського піклування – ця ситуація є катастрофічною.

Зараз в Україні триває процес децентралізації, створення об’єднаних територіальних громад і Мінсоцполітики опрацьовує декілька законодавчих змін, які посилять відповідальність голів громад за тих дітей, якими вони мають опікуватись.

«Одним з головних пріоритетів нашої держави – є забезпечення права кожної дитини на виховання в умовах сім’ї, адже найсучасніший інтернат не зможе замінити дитині родину. А головним результатом цієї реформи має стати повноцінне і якісне виховання дітей в сім’ях або умовах максимального наближених до сімейних форм виховання. Дитина має відчути, що вона оточена безпечним середовищем, де все спрямоване на її розвиток. І ми будемо надалі активно над цим працювати», - наголосила Олександра Чуркіна.


Джерело: Урядовий портал 29 листопада 2017


Тегидіти-сироти,   права дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.