Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У 2018 році жертвами воєн стали тисячі дітей: шокуюча статистика ООН

В результаті збройних конфліктів минулого року загинули або залишилися каліками понад 12 тисяч дітей, йдеться в доповіді ООН, який розповсюдило агентство Associated Press.

Загибель і каліцтва дітей були зафіксовані серед 24 тисяч "тяжких злочинів" щодо неповнолітніх, включаючи використання їх в якості солдат (близько 7 тис.), сексуальне насильство (понад 930), викрадення (більше 2,5 тис.), атаки на школи і госпіталі.

З двох десятків конфліктів, які відстежує ООН, лідерами щодо порушень прав дітей стали Афганістан, Палестина, Сирія і Ємен.

При цьому в Малі зафіксували найскладнішу ситуацію щодо доступу дітей до освіти – через закриття 827 шкіл 244 тис. дітей в цій країні не змогли вчитися.

В організації зазначили, що права неповнолітніх порушують не тільки бойовики, але і урядові сили в різних країнах.

Часто дітей затримують за фактичний або ймовірний зв'язок з озброєними формуваннями замість того, щоб вважати їх жертвами вербування. Так, у Сирії та Іраку більшість позбавлених волі дітей молодше 5 років.

Також наголошується, що в 2018 році вдалося убезпечити від військових дій і реінтегрувати 13,6 тис. дітей, що на 1,6 тис. більше, ніж роком раніше.


Джерело: Сегодня 01 серпня 2019


Тегиправа дитини,   ООН,   війна,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.