Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Трамп серйозно розмірковує про скасування надання громадянства США для дітей мігрантів

Адміністрація президента США Дональда Трампа серйозно розглядає можливість ухвалення законодавства, яке покладе край наданням американського громадянства для дітей мігрантів.

"Ми серйозно думаємо щодо права на громадянство для дітей мігрантів. Чесно кажучи, воно несерйозне", - сказав Трамп журналістам біля Білого дому в середу.

"Громадянство за правом ґрунту - тобто перейти кордон, народити дитину і – вітаю! дитина - громадянин США", - зазначив Трамп.

Громадянство через народження набувається за правом крові або за правом ґрунту. В першому випадку дитина отримує громадянство батьків, незалежно від місця свого народження. У другому випадку громадянство отримує будь-хто, хто народився на території певної держави, незалежно від громадянства батьків. У США наразі діють обидві концепції.

Американська преса нагадує, що Трамп запропонував припинити практику надання громадянства за правом ґрунту під час передвиборної кампанії 2016 року. Минулого року він знову згадав про цю ідею, заявивши про наміри підписати указ, згідно з яким буде внесено відповідні зміни.

На запитання про те, чи розуміє він, з якою протидією стикнеться ця ініціатива, Трамп заявив: "Мені завжди говорили, що для цього потрібно буде внести поправки до Конституції. І знаєте що? Не потрібно". За словами Трампа, для цього буде достатньо президентського указу.

Він пояснив, що вже обговорював свою ініціативу з радниками.

"Він (указ - ІФ) у розробці. Це (скасування громадянства за правом ґрунту - ІФ) відбудеться", - заявив Трамп.


Джерело: Інтерфакс-Україна 23 серпня 2019


Тегиправа дитини,   США,   мігранти,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок