Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Студентка з Івано-Франківська створила власний проект “Екодіти”

Олена Клименко студентка 2 курсу Педагогічного інституту спеціальності «соціальна педагогіка» створили власний проект “Екодіти”.

Впродовж занять у проекті «ЕкоДіти» в нічних групах для дітей з кризових сімей волонтерами проводяться навчально-ігрові заняття, під час яких волонтери простими словами пояснюють дітям складні проблеми екології, забруднення навколишнього середовища та збереження природи. На практичній частині діти вчаться творчо використовувати вторинні матеріали (пластикові пляшки, тарілки, кришечки, стаканчики) і робити з них іграшки.

«Впевнена, що моя ініціатива вплинула не тільки на дітей, з якими ми проводили заняття, хоча на них, мабуть, найбільше. Але ми також побачили зацікавлення та ініціативність з боку студентів, батьків дітей та вихователів у садочку. Дуже сподіваюсь, що практичні навички, які здобули діти на заняттях, будуть застосовані, а головне – в них залишиться розуміння важливості своєї поведінки для навколишнього середовища. Навіть для вихователів садочку, які слухали наші заняття та час від часу приймали в них участь, було багато нової та важливої інформації. Також вони разом з батьками щиро дивувалися та захоплювалися поробками, які ми робили з дітьми. Тому, сподіваюся, що вони побачивши інші підходи у вихованні та навчанні, теж почнуть застосовувати їх в житті та організовувати дозвілля дітей більш наповнено та корисно. Гадаю, наш проект зачепив саме ту ланку роботи, яка зараз дуже на часі – екологічна неформальна освіта і залучення соціально незахищених дітей до активної діяльності. Наразі команда бажаючих працювати в цьому напрямку розширюється і я бачу справжнє зацікавлення громадськості в поширенні екологічних знань, особливо серед дітей» – коментує свою діяльність Олена Клименко.

Всього в команді працює шестеро людей: Гринишин Світлана (студентка Педагогічного інституту), Уласевич Вікторія, Глушак Ірина (студентки Інституту мистецтв), Кудла Марта (студентка ІФНМУ).

Авторський проект Олени «ЕкоДіти» реалізується в рамках Майстерні громадської активності у школі-дитсадку №3 м. Івано-Франківська, що стало можливим завдяки співпраці Освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника з школою-дитсадком №3 м.Івано-Франківська.

«Майстерня громадської активності» – це програма неформальної демократичної освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив. У рамках «Майстерні» молодь з різних регіонів України має можливість покращити життя своїх громад через невеликі проекти та отримати нові знання та навички. Ця програма релізується Колегіумомім Теодора Гойсса Фонду ім.Роберта Боша та Спілки МітОст, Представництвом Фонду ім.Гайнріха Бьолля в Україні спільно із Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій.

Майстерня ініціатив створила мотиваційне та теоретичне підгрунтя в підготовці проекту, реалізацією якого займається Олена Клименко. На майстерні дій ментори допомагали нашій студентці в питаннях планування, тайм-менеджменту і т.п. Після реалізації проект було представлено на Міжнародному Фестивалі Інша Освіта (м. Рівне).


Джерело: Galka.if.ua 19 листопада 2015


Тегиправа дітей,   дошкільне виховання

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".