Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Соцмережі майже ніяк не впливають на самопочуття підлітків - вчені

Реальний вплив соціальних мереж на підлітків і їхнє відчуття задоволеності від життя є мінімальним. Про це йдеться у дослідженні, в якому взяли участь близько 12 тисяч неповнолітніх з Великої Британії.

За словами авторів дослідження, їхня робота є глибшою і надійнішою, аніж схожі роботи їхніх колег.

Вони також закликали великі інтернет-компанії оприлюднити дані про те, як люди використовують соціальні мережі - це допомогло б краще зрозуміти масштаби впливу технологій на життя підлітків.

Дослідження, оприлюднене в журналі PNAS, мало на меті зрозуміти, чи відчувають ті пділітки, які використовують соцмережі частіше за інших, меншу задоволеність від життя.

Незначний ефект

Професор Ендрю Пржибильскі та Емі Орбен, дослідниця з Оксфордського університету, кажуть що усі попередні дослідження ґрунтувалися на недостатній кількості доказів, що не давали повної картини.

Нове дослідження, кажуть вони, доводить: більшість взаємозв'язків між використанням соцмереж і відчуттям задоволеності від життя грають дуже невелику роль.

"На 99,75% відчуття задоволеності життям не має жодного стосунку до соціальних мереж", - запевняє професор Пржибильскі.

Дослідження тривало з 2009 по 2017 рік, вчені опитали тисячі підлітків віком від 10 до 15 років.

У них цікавилися, зокрема, як часто вони користуються соцмережами і просили оцінити, наскільки вони задоволені різними аспектами свого життя.

"Батькам не варто турбуватися через те, як багато часу підлітки проводять у соцмережах, - додає пан Пржибильскі. - Ми зациклені на цьому, але нам треба приділяти цьому менше уваги".

Попри це дослідники все ж впевнені, що виявити, як соцмережі негативно впливають на самопочуття навіть невеликої кількості підлітків - надважливо.

Найближчим часом вони планують зустрітися з представниками найбільших соцмереж і домовитися про співпрацю, яка допомогла б це з'ясувати.

Співавторка дослідження Емі Орбен вважає, що інтернет-компанії зобов'язані поділитися даними про поведінку своїх користувачів.

"Доступ до цих даних - це ключ до того, щоб зрозуміти, як соцмережі впливають на життя молоді", - каже вона.

 


Джерело: ВВС Україна 08 травня 2019


Тегипідлітки,   права дитини,   соцмережі,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Навчальний посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми, щодо надання першої психологічної допомоги

Перша психологічна допомога (ППД) – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях, яку нещодавно було введено у перелік Мінімальних стандартів охорони дитинства у ході гуманітарних акцій. Перша психологічна допомога – це набір навичок та вмінь, володіння якими допоможе фахівцям у роботі з дітьми обмежити прояви стресу, що виникає як наслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.